Pokročilý

Kde najít nejpěknější pláže v Itálii nebo jinde v Evropě?

Plánujem dovolenou u moře, ale chtěli bychom fakt hezké pláže se světlým pískem (ne šutráky)a mělkou průzračnou vodou. Samozřejmě hledat v našich končinách místo jako Bora Bora je nesmysl, ale chtěl bych něco alespoň trochu podobného. Slyšel jsem, že na Sardínii je to hezký. Máte někdo tip nebo zkušenost? Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Krásné pláže jsou v Řecku na Lefkádě - jedny z nejkrásnějších /vlastní zkušenost....zadejte si do vyhledavače a poznáte tu krásu.

Další odpovědi:

Zlatý

Romantické plážičky, ovšem s poněkud hrubším pískem naleznete např. na Španělském pobřeží v okolí Lloret de Mar nebo na kouzelném ostrově Korfu, jemný ale černý písek mají pláže na Liparských ostrovech, překrásná je Taormina na Sicílii, velmi pěkné pláže jsou v oblasti Matala na Krétě, též např. od Limassolu po Larnaku na Kypru, příp. u řeckého města Tolo. Velmi příjemný je pobyt v turecké Alanyi s Kleopatřinou pláží, bezva pláže má rovněž Tunisko, např. u Hammametu a moc příjemné a romantické je koupání a potápění v Rudém moři třeba v Hurghadě, ale i na řadě pláží Černého moře v Rumunsku a Bulharsku.

Bronzový

Z vlastní zkušenosti také doporučuji Řecko. Nějaký ostrov, byl jsem několikrát na Thassosu, voda je krásně čistá, ovšem jako kdekoliv jinde na ostrovech v Řecku.

Bronzový

Já byla jen v Itálii a v Egyptě. U mě vyhrává Itálie, protože ta na mě celkově působí krásným dojmem. Líbí se mi tam a za další jsou tam super zmrzky a pizzy :)

Diskuze k otázce

Pokročilý

uccello

Všem děkuju za tipy, moc mi to pomohlo.

Pokročilý

uccello

hanulka11: Díky, to je přesně ono. :)

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 346
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 111
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.