alexandra

Kde najít filmy mkv do 4GB?

Chci si na normální DVD vypálit film v mkv souboru.Nechci ho převádět na DVD formát.Ale jsou všechny moc velké.Dá se se film v mkv o velikosti 8–16 i více GB,nějak zmenšit,bez ztráty kvality?Tak jak se to třeba dělá u DVD9,že se hodí do Shrinku a hned jsou z toho 4GB. Našla jsem nějaké mkv seriály,které mají např.1,5GB.Jsou vůbec někde filmy v mkv,které mají do 4GB.A jak to potom vypálit? Vypaluji v Nero burning rom.Díky za rady.

Nejlepší odpověď
P.T.

Např. na Ulozto.cz jsem viděl moc filmů menších než 4GB. Obecně platí pravidlo,že čím menší kapacita, tím horší kvalita. Shrink spíš umí řešit výcuc hlavní video stopy a audio stopy z orig.DVD, aby byla zachována původní kvalita do velikosti jednoho běžného jednovrstvého DVD. Jinak každé zmenšení daného filmu má za následek jeho nízkou kvalitu obrazu.

Vypalovat to pak klasicky, jako datové DVD. Jen ať to máte v čem přehrát. U BR a DVD přehrávačů vyrobených od loňska od firem Philips, LG a Samsung bych se toho nebál. Každopádně Paňas *.MKV neumí, letošní Sonky některé, Sharpy taky tak… U „neznačkových“ nevím nevím… V neposlední řadě může být u přehrávače problém se zvukovou stopou,ale toho bych se bát spíš u těch „neznačkových“ výrobků.

Další odpovědi
casey

Pod 4GB budou pouze filmy v rozliseni 720p a jeste jich bude malo. Ve fullHD 1080 nebude nic. To je jak pises 8–16GB.
Stahuji filmy z techto dvou ulozist:
http://www.hdclub­.sk
http://www.hd-forum.cz
na hd-forum.cz je primo kategorie filmy v 720p na hdclubu.sk zase vetsi vyber. Ale do 4GB nevim, nevim. Serialy jsou vyhradne v 720p a jeste maji vetsinou tretinovou delku.