seniorka

Kde najdu podrobné informace o provádění exekučních srážek a jak postupovat v insolvenčním řízení?

mám zaměstnance, který má několi exekucí, dne 29.7.2014 podal návrh na insolvenční řízení, stav řízení: před rozhodnutím o úpadku.
Jak je to s exekučními srážkami? Mohu mu ještě za červenec provádět srážku ze mzdy a odeslat, nebo srazit a ponechat na účtu a odeslat až rozhodnutí o úpadu nabude právní moci.

Odpovědi
msi

Nemlůžou mu z účtu vzít mzdu jestli tím dnem je podaný návrh v tolik a tolik hodin a minut. Od té chvíle totiž musí na stránkách ministerstva stáhnout přihlášku a přihlásit se u soudu.
Jinak měl si nechat výplatu převést na složenku. Jasně, že jesi to měl srážky ze mzdy přímo u vás a né na účtu tak by si nepomohl. Ale vzít mu to teď nikdo nemůže za červenec. Už ani nemůžou zabavovat teď. Protože je váš zaměstnanec pod ochranou soudu. Za nějákou dobu bude přidělen správce insolvenční a toho radém dobře, aby si sám zvolil. A tomu bude platit určitou částku.
Každopádně to není důvod člověka vyhodit. Spíš ho v tom nenechte. Jsme lidi a dostat se do průšvihu může každý.
A taky vyřiďte svému zaměstnanci, že se mu exekutoři ozývat budou, aby zaplatil, ale ať nic neplatí ani korunu – nesmí když je v i.řízení. Od té chvíle se ani sankce za nezapolacení nepočítají.

ivzez

Srazit a počkat na výsledek řízení.

anonym

Chcete vydělat několik $?
Produkt který vám představuju se jmenuje LibertaGia lide zde na tom vydělávají několik tisíc $! chceš vědět informace,video návody?
http://libertagia-vydelavani-z-domova.webnode­.cz/products/li­berta-gia-/