Kde najdu patrony ruzných profesí profesí. Existuje web s uceleným přehledem?

Sv. Florián = hasiči
Sv. Barborka = hornící
a podobně
Doplňuji:
annas Díky, to je ono

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem české patrony, ale zkuste stránku prolistovat, objeví se i další.

http://www.ab­csvatych.com/roz­deleni/cestis­vati.htm
Doplňuji:
http://www.ab­csvatych.com/vi­ew.php?cisloclan­ku=2005110401

annas

V dolním odkazu jsou patroni nemocí. Platí ten první.

anonym

Bezva odkaz, jsou tam různé patronáty,
NEMOCI :např. bolesti hlavy, zubů, v krku; rakovina, horečka, duševní choroby, atd…
RODINA :např. těhotenství, neplodnost, dobrý sňatek, těžkosti v rodině, vdovy…
DUCHOVNÍ VĚCI :proti ďáblovi, dar proroctví, modlitby, při utrpení,…
OSTATNÍ :cestování, mezilidské vztahy, nerozhodnost, bezdomovci, nouze..
PROFESE :lékař, přírodovědec, kuchař, hoteliér, obhájce, šéf, přepracovaný, politik, knihkupec,…
VZDĚLÁVÁNÍ:čtení, výmluvnost, cizí jazyky, gramatika, školy…
KRIMINALITA :krádež, mír, válka, znásilnění…
DOMÁCNOST, POČASÍ, ZEMĚDĚLSTVÍ, ŽIVLY :hmyz, dobytek, oheň, voda, napadení psem, úroda…
NÁRODNOST

annas

Ani jsem se na všechno nedívala. Jsem ráda, že vám odkaz vyhovuje.