fg

Kde najdu ovladač k hardwaru na harddisku?

Na PC mi nenaběhnul os windows 98 second edition.Zkoušel jsem to asi 10×,ale nenačetl se.Dal jsem do pc nový harddisk s os windows me.Jako druhý hard jsem dal ten původní.Když naběhne tak nemůže najít ovladače na grafiku a zvuk.Přitom na původním hardu ty ovladače byly.Je to tím,že na původním hardu byly ovladače na windows 98?

Odpovědi
Michal Kole

Zkus ovládače nainstalovat z CD k hardwaru nebo zkus najít ovládařče na netu výrobce HW.

arygnoc

Možno len hádam:
Vy si predstavujete, že by ste tie ovládače z WIN98 „prekopírovali“ do MEčiek?
To nejde, jedná sa o dva rozdielne OS, ovládače musíte inštalovať.

Osobne to robím tak, že potrebné ovládače mám stiahnuté a vypálené na CD a to pre OS XP, Wista, W7 (W98 už nie, to je skutočne prežitok, podobne i ME) a Ubuntu.
Až potom začínam experimentovať (niekedy nútene).
Po ich inštalácii sa samozrejme dajú upgradovať.