Porubák

Kde najdu informaci o bitové verzi počítače? 32 nebo 64bitů

Zkoušel jsem pravým tlačítkem myši na Tento počítač, Vlastnosti, ale tuto informaci jsem tam nenašel.

Nejlepší odpověď
rynek878

Určení počtu bitů operačního systému
V této části vyhledejte operační systém, který je v počítači spuštěn, a pomocí uvedených kroků zjistěte jeho počet bitů. Chcete-li, abychom vám pomohli zjistit příslušnou verzi, přejděte k části Automatická oprava. Chcete-li verzi zjistit sami, přejděte k části Windows Vista nebo Windows 7, Windows XP nebo Windows Server 2003.

Zdroj: http://suppor­t.microsoft.com/kb/8272­18/cs#WinXP

Další odpovědi
anonym

informace o operačním systému není nutně určující protože na 64 bitovém procesoru lze provozovat i 32 bitový operační systém

záleží to pouze na tom, jaký procesor máte ve svém počítači, víte to ?

pokud ne stáhněte si utilitku CPUZ ( http://www.slu­necnice.cz/sw/cpu-z/ ) a ta vás informuje o parametrech vašeho procesoru.

Pokud spustíte program CPU-Z a v řádku INSTRUCTIONS najdete text „EM64T“ nebo „x86–64“ pak váš procesor podporuje 64bitovou instrukční sadu a tedy můžete i nainstalovat 64bitový operační systém.