annas

Kde najdeme nejvyšší hanáckou horu, ke které se vztahují různé pověsti? Jak se hora jmenuje?

V blízkosti tohoto „hanáckého Blaníku“ najdeme obec se zámkem a obrovským parkem. Místo, které si oblíbil a asi 20 let je navštěvoval jeden významný český malíř 19. st. K vytvoření mnoha obrazů ho inspiroval zdejší lid i kraj.
Doplňuji:
Jak se jmenoval významný český malíř?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Jde o Velký Kosíř? Přezdívaný hanácký Mt. Blanc
Doplňuji:
V nedalékém zámku, parku tvořil své obrazy Josef Mánes.

Další odpovědi
rynek878

jen bych si tipnul:

V rovinaté Hané v okolí Prostějova je Kosíř, jehož nejvyšší bod má 441 metrů nad mořem, nepřehlédnutelným útvarem. Vrchol má charakter náhorní plošiny a díky řadě vzácných druhů rostlin bylo celé území v roce 1990 vyhlášeno za chráněné

vice link:

Zdroj: http://cestova­ni.idnes.cz/vel­ky-kosir-je-vyhasla-sopka-uci-chybne-skolaky-f5a-/igcechy.asp?c=A070111_­120405_igcechy_tom

myšpulín

Malíř se jmenoval Josef Mánes.

1popelka1

Čechy pod Kosířem