nellv

Kde nahlásit neprozkoumanou zříceninu?

Kousek od mého bydliště je pozůstatek tvrze (tedy že to byla tvrze je jen domněnka). Jde o shluk jakýmsi způsobem opracovaných kamenů v místě kde se říká „Na hradě“ a ani ve starých mapách zde není žádná známka osídlení. Jedná se o místo hluboko v lesích a ani spousta místních o něm neví. Nikde na internetu nemohu najít informace o jejím prozkoumání či vzniku. Ptala jsem se místního pamětníka a dle něj se dochovali jen pověsti a neví o žádném prozkoumání. Je nějaký způsob jak navést někoho kompetentního k prozkoumání? Třeba nějaká stránka, kde se taková místa nahlašují. Předem díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
gecco

Kontaktuj místní Obecní úřad či nejbližší Oblastní muzeum…
😉

Další odpovědi
anonym

Zkus památkový úřad poblíž svého bydliště.

Lamalam

To, že nikde na internetu nemůžeš nic najít, neznamená, že jde o neprozkoumaný objekt. Prostuduj sborníky nejbližšího muzea, s velkou pravděpodobností o té zřícenině něco vydali. Klidně i před sto lety.