cincina

Kde na území dnešní ČR vznikl vůbec první obchodní dům, jak se jmenuje a kdy byl založen (pozn. nebylo to v Praze)?

Nejlepší odpověď
annas

Ve 20. letech se stavělo hodně obchodních domů, např. ASO (Ander a syn Olomouc) v Olomouci.

Obchodní dům Breda v Opavě – sedmipodlažní obchodní dům firmy Breda & Weinstein vyrostl během 14 měsíců v letech 1927 až 1928. Šlo o první moderní obchodní dům v České republice.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:C2gAf­k166IoJ:www.ku­dyznudy.cz/Ces­tovani-po-CR/Regiony-CR/Severni-Morava-a-Slezsko/Opavske-Slezsko.aspx+Prvn%C3%A­D+obchodn%C3%AD+d%C5­%AFm+20.+stolet%C3%AD+v+­%C4%8CR&cd=4&hl=cs&ct=cl­nk&gl=cz

Další odpovědi
mosoj

Byl to Brouk a Babka. Jestli v Plzni nebo jinde to ale nevím.Říkají že v Č.B. a potom v Plzni. Prý ale 1911 v Praze na Letné.

BEAES

Jen tipuji. Nebyl to náhodou obchodní dům Frank v Kladně.