metalavenged

Kde můžu najít anglický fonetický text ke zkušebnímu čtení?

Dobrý den,
snažím se najít nějakou stránku s anglickým textem a jeho fonetickým překladem, abych si to mohla zkusit číst nahlas.
Neporadili byste mi nějakou, prosím?
Děkuji.
_____
Ano, měla jsem právě na mysli nějakou stránku, kde by byl anglický text s jeho přepisem, ale asi takovou stránku ještě nikdo nezaložil. :D
Ale děkuju z vaše návrhy, omrknu to. :)

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Máte na mysli přepis do fonetických značek? To jako, že budete číst podle fonetického přepisu? :O

Nejsem si jistá, že existují stránky, kde najdete například celý článek s fonetickým přepisem, ale existují stránky, kam můžete (krátký) text zadat a ony Vám to převedou.
Například tady: http://upodn.com/

Další odpovědi
dr.luha

Nebo tady…http://ww­w.oddcast.com/ho­me/demos/tts/tts_­example.php?si­tepal

Nuk nuk

Upřímně řečeno, myslím si, jestli by nebylo lepší se naučit číst v angličtině tak, jak je prostě napsaná. Převést si krátký text, aby člověk zvládnul rychle pár slov, si dovedu představit. Ale moc si neumím představit jak něco delšího čtu plynule z fonetického přepisu. Fonetický přepis nemusí být vždycky jednotný a navíc se to čte docela obtížně – jakobyste četla nějaké nepříliš známé písmo.

Pokud neumíte moc dobře anglicky a jste z nějakého důvodu nucena přečíst anglický text, a Vy nemáte jistotu, že byste to zvládla, možná by Vám lépe pomohlo, kdybyste někoho požádala, aby Vám text předem přečetl a Vy si ho přepíšete tak, jak ho slyšíte sama. Pak budete mít přeci jen větší šanci na přibližně správnou výslovnost slov. Jinak si nedovedu představit, k čemu jinému text ve fonetických značkách může být dobrý.