aimant.

Kde mít nárok na peníze?

Dobrý den, mám problém, je mi 19 let a nemohu najít zaměstnání, má matka mě vyhodila z domu , pobírala jsem hmotnou nouzi- ačkoliv to chodilo na jméno mé matkyjako plátce nájmu apod., ale na můj účet-peníze byly přístupné mě , v momentě kdy mě vyhodila, zrušila posílání peněz na účet a hmotnou nouzi pobírá pravděpodobně ona .Chtěla jsem se zeptat pokud je možno dostávat nějaké peníze než si najdu nějakou práci,zatím pobývám u přítele, ale trvalé bydliště zde nemám, ani přechodné.Pot­řebovala bych vědět na co mám a nemám nárok.Díky

Nejlepší odpověď
anonym

Trvalé bydliště někde asi máš, zřejmě u matky. Začni na sociálce a nahlaš tzv. doručovací adresu ohledně úřední korespondence. Pokud máš svůj bankovní účet a pokud budeš mít na nějaké nárok,neměl by to být problém. V každém případě na pracák musíš také. Vezmi si na oba úřady osobní doklady i doklady o studiu .

Další odpovědi
anonym

Jako nezaměstnaná bys měla být v evidenci Úřadu práce. Zajdi si tedy nejdříve tam a zjisti si, jaké možnosti ti nabídnou.
Dalším řešením je sociálka, ale zde se vše odvíjí od místa trvalého pobytu.