Nazzdar

Kde mám založit webovou stránku a jak bych ji měl propojit s Webhostingem?

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, kde mám založit Webovou stránku a jak bych ji měl propojit s WebHostingem? Díky za případné odpovědi a rady :)

Odpovědi
cochee

Webová stránka se zakládá na tom webhostingu. Víš aspoň rámcově, co webhosting znamená? Dál případně v diskuzi.

Nazzdar

No, úplně ne.

cochee

Webhosting je to, že tobě /tvůrci stránek poskytne hostování webu. To znamená, že ti vyhradí někde v serverovně server (počítač, který bude posílat ten webový obsah přes internet, když si stránku někdo zobrazí v prohlížeči), v serverovně proto, že to tam funguje 24h denně, je tam nějaká obsluha, která dohlíží na případné poruchy a je tam velmi rychlé připojení na internet. Ten server má na sobě podpůrné programy, které můžeš (ale nemusíš) využít, hlavně tedy nějakou kapacitu na pevném disku, pak taky služby – emailovou/-é schránku/-y, sql databázi, PHP, alias hosting, doménové služby, je toho hodně. Některý webhosting se platí nějakou roční sazbou, některý je zdarma – má třeba omezené ty zdroje, co jsem vyjmenoval a „hojí“ se tím, že ti na tvé stránky vpašuje nějakou reklamu.

Nazzdar

Potřeboval bych aby tam bylo hodně místa na ukládaní.

Nazzdar

Jaký webhosting bys mi doporučil?

Ronnie3697

www.webzdarma.cz
Máš tam 500 MB a musíš počítat se vloženou reklamou na stránce, aby si na tobě nějak vydělali :)

Nazzdar

Potřeboval bych aby tam bylo hodně místa na ukládaní.

Ronnie3697

Popřípadě si dej na google webhosting zdarma a najde ti to spoustu stránek. Určitě budou i s větším pracovním prostorem.