Karol55

Kde mám sehnat praxi pro lékařský obor?

Když dělám střední školu nelékařského oboru, ale chci na lékařskou vysokou školu, jak si mám udělat praxi v sociálním či zdravotnickém zařízení, což je potřeba pro přijmutí na školu?

Nejlepší odpověď
PořádSmutná

Žádnou nepotřebuješ, to je hloupost. Jak by například gymnazista mohl získat praxi v nemocnici? Praxi ve zdravotním zařízení mají na SŠ pouze zdravotní sestry a další lidé studující podobný obor. Jsi-li na gymplu nebo přírodovědném lyceu, praxi nepotřebuješ a nedostaneš. Záleží na přijímačkách.

Další odpovědi
Kepler

Ještě jsem neslyšel, že by pro přijetí na VŠ byla nutná nějaká praxe. I když by to mohlo být užitečné. Jediné, co musíš splnit je udělat přijímací zkoušky. Lepší průpravu budeš mít jistě na přírodovědném gymplu, nebo střední zdravce, ale jestli děláš třeba strojárnu, tak radši zůstaň u toho.

Klekinka

Co to je za blbost. Na lékařskou fakultu musíš udělat přijímačky, žádnou praxi nepotřebuješ.