Avatar uživatele
Domcaz

Kde mam šanci získat půjčku?

Je mi 19 let..
zaměstnán 7 měsíců..
Prvni pul rok doba určitá, od ledna doba neurcita..
Průměrný plat 15000
Potřebuji 100 000kc, v ge mě zamitli..

Děkuji za pomoc a rady

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3391 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Takto nelze odpovědět – příliš málo informací…
😉

  1. máš nějakou nemovitost? – kvůli ručení
  2. máš možnost sehnat ručitele (spolužadatele)?
  3. kde máš běžný účet?
  4. k jakému účelu má úvěr sloužit?
  5. kde bydlíš (u rodičů, ve vlastním/pronajatém bytě, na ubytovně)?


A to je ještě pořád málo informací…
Pokud už ti jedna banka úvěr zamítla, je vysoká pravděpodobnost, že jiné banky se zachovají stejně (o tvé žádosti v GE se dozví).
Na druhou stranu – úvěr v nebankovní sféře bude dražší (i velmi výrazně) – abys to ´ustál´…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Awe

Bůh ví kde ti jí dají…100% je lichvář, hodně štěstí

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Hodně záleží, kde máš vedený účet, tedy u které banky. Pokud služby bank nevyužíváš, neradi dávají úvěry jen tak,. Pokud máš účet a zajistíš si spoluručitele, máš větší pravděpodobnost získat potřebný úvěr.
Doplňuji:
Já se s tím píšu, a gecco to už napsal. Sorry za opakovanou odpověď.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Sto tisíc je na první půjčku moc – nejde požádat o míň? Tím si vybuduješ nějakou úvěrovou historii …
Zkusil bych s menší částkou a menší banky (Equa, AirBank …).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
McArthur

Půjčit si je snadné, splácet už horší. Doporučil bych zvážit, zda-li půjčku opravdu potřebuješ. Pokud je to na spotřební zboží či cokoliv, co Ti nezajistí budoucí příjem nebo bydlení, tak raději šetři. V 19 letech jsi asi u rodičů, a tak máš šanci našetřit potřebnou částku za necelý rok. Stačí si jen hlídat výdaje, neutrácet za blbosti.

Půjčku si ber jen v bance, kampeličce nebo u společností typu Home Credit. Určitě se vyhni inzerátům typu „Půjčíme komukoliv“. To je cesta do pekel. Ze 100000 vypůjčených se rázem stane 500000 splacených.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Monikas

Existuje řada nebankovních institucí kde ti pravděpodobně půjčí, ale od nich raději rychle pryč. Jak už zde bylo napsáno. Půjčíš si snadno a asi si myslíš, že to i snadno splatíš, ale do problémů se splácením se dostaneš velice rychle a už se vezeš. V mém okolí jsem to zažila několikrát. Takže rada je raději si nepůjčovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání