Domcaz

Kde mam šanci získat půjčku?

Je mi 19 let..
zaměstnán 7 měsíců..
Prvni pul rok doba určitá, od ledna doba neurcita..
Průměrný plat 15000
Potřebuji 100 000kc, v ge mě zamitli..

Děkuji za pomoc a rady

Nejlepší odpověď
gecco

Takto nelze odpovědět – příliš málo informací…
😉

  1. máš nějakou nemovitost? – kvůli ručení
  2. máš možnost sehnat ručitele (spolužadatele)?
  3. kde máš běžný účet?
  4. k jakému účelu má úvěr sloužit?
  5. kde bydlíš (u rodičů, ve vlastním/pronajatém bytě, na ubytovně)?

A to je ještě pořád málo informací…
Pokud už ti jedna banka úvěr zamítla, je vysoká pravděpodobnost, že jiné banky se zachovají stejně (o tvé žádosti v GE se dozví).
Na druhou stranu – úvěr v nebankovní sféře bude dražší (i velmi výrazně) – abys to ´ustál´…

Další odpovědi
Awe

Bůh ví kde ti jí dají…100% je lichvář, hodně štěstí

anonym

Hodně záleží, kde máš vedený účet, tedy u které banky. Pokud služby bank nevyužíváš, neradi dávají úvěry jen tak,. Pokud máš účet a zajistíš si spoluručitele, máš větší pravděpodobnost získat potřebný úvěr.
Doplňuji:
Já se s tím píšu, a gecco to už napsal. Sorry za opakovanou odpověď.

Pepa25

Sto tisíc je na první půjčku moc – nejde požádat o míň? Tím si vybuduješ nějakou úvěrovou historii …
Zkusil bych s menší částkou a menší banky (Equa, AirBank …).

McArthur

Půjčit si je snadné, splácet už horší. Doporučil bych zvážit, zda-li půjčku opravdu potřebuješ. Pokud je to na spotřební zboží či cokoliv, co Ti nezajistí budoucí příjem nebo bydlení, tak raději šetři. V 19 letech jsi asi u rodičů, a tak máš šanci našetřit potřebnou částku za necelý rok. Stačí si jen hlídat výdaje, neutrácet za blbosti.

Půjčku si ber jen v bance, kampeličce nebo u společností typu Home Credit. Určitě se vyhni inzerátům typu „Půjčíme komukoliv“. To je cesta do pekel. Ze 100000 vypůjčených se rázem stane 500000 splacených.

Monikas

Existuje řada nebankovních institucí kde ti pravděpodobně půjčí, ale od nich raději rychle pryč. Jak už zde bylo napsáno. Půjčíš si snadno a asi si myslíš, že to i snadno splatíš, ale do problémů se splácením se dostaneš velice rychle a už se vezeš. V mém okolí jsem to zažila několikrát. Takže rada je raději si nepůjčovat.