Elisabetth

Kde mám koupit pastu na zuby, která není testovaná na zvířatech popř. jestli o takové pastě nevíte!!! Předem děkuji :)

Ze dne na den se ze mně stala vegetariánka a ochránkyně zvířat a já nevím, kde mám sehnat pasu, která není testovaná na zvířetech apod… Bydlím v celkem malém městě, ale myslím si, že zajet do nějakého většího města by nemusel být problém 🙂. Ještě nemám ani patnáct let a nemám moc zkušeností bojím se zeptat rodičů ti by mně akorát „zprdli“, předem děkuji za Vaši odpověď. Budu Vám za ni mo a moc vděčná 🙂

Nejlepší odpověď
Danča84

Zubní pasty a vůbec veškerou kosmetiku na zvířatech netestuje Oriflame. Pokud neznáš nikoho kdo toto prodává (v obchodech se sehnat nedá), na jejich webovkách se myslím dá nějak najít nejbližší distributor. Elis, neposlouchej lidi co Ti Tvůj pohled na věc rozmlouvají a jdi si za svým. Nejspíš Ti jen tiše závidí pevnou vůli že jsi se k tomuto kroku rozhodla. Nestyď se za to, udělej z toho svou přednost. Ber to s humorem, ale neustupuj. Něco Ti řeknu. Já přestala ze dne na den jíst maso přesně o půlnoci na Silvestra v necelých 14 letech, nenosím kožešiny ani kůži, nejím želatinu (je kromě mědvídků i v mnoha jogurtech a sýrech, ale našla jsem jí třeba i v rumových perníčcích – čti složení), a nijak to mému tělu neschází. Jen se obrň trpělivostí, protože než chuť masa zapomeneš, budeš na něj mít ještě tak měsíc-dva chuť, i když se tomu budeš kvůli přesvědčení bránit. A jestli plánuješ na střední na intr, bude to chtít taky pevné nervy, pokud Ti k obědu naservírují např. rizoto a podobně, z čeho se maso jen obtížně vybírá. Držím Ti palce Elis, máš mou podporu:-)))

Další odpovědi
Fidel

Některé věci se bohužel i dnes musí testovat na zvířatech… Takže si kup jakoukoliv zubní pastu a neřeš to. P.S. Víš, že vegetariáni umírají dřív než lidé-všežravci? A víš také, že tím, že nejíš maso připravuješ své tělo o důležité látky?

chudst

Ted reknu neco, co se vam mozna libit nebude, ale „nereste to“. Co oci nevidi, srdce neboli. Nebo si kupujete take biozeleninu? Do normalni zeleniny jsou taky pumpovany umelotiny, ale stejne to proste neresim a jim ji.

Je fajn, ze jste ochrankyne zvirat, ale nic se nesmi prehanet.

Ja poprve pochopil vegetariany az od doby, kdy mame kone – a dobry konsky salam jsem od te doby nedal do pusy. Nesmi se nad tim proste premyslet. Teda premyslet ano, ale – zase: nic se nesmi prehanet.

Elk

Ze dne na den se stát vegetariánkou je velice nebezpečné. Jak z hlediska zdravotního, ale také kvůli tomu, že tam je určitě lidský gfaqktor, který Ti to doporučil a v Tvém věku se snaží Tebou manipulovat. Na takové dost závažné rozhodnutí bys měla přijít sama svým poznáním a vědomostma a nenechat se lidově zblbnout někým, kdo je Tvým vzorem. Dnes je to vegetariánství, ale časem to může být i něco jiného – sekty, drogy, nebo třeba anorexie. Skutečně bych se na Tvém místě poradila s rodiči, nebo jenom se zepltala někoho blízkého, co si o tom myslí.
Přeju Ti hodně pohody a hlavně neřiď se falešnýma ideálama.

ArMvdD

Řekla bych, že slečna se ptala na zubní pastu netestovanou na zvířatech, nikoliv na názory zdejších přispěvatelů na její rozhodnutí stát se vegetariánkou.

Kdyžtak koukni sem: http://mame-pravo-zit.blog.cz/0904/fir­my-ktere-netestuji-na-zviratech

je tam seznam firem, které na zvířatech netestují (plus ty dostupné v ČR s odkazy na jejich weby). Konkrétně firma Urtekram vyrábí i zubí pasty. Snad Ti to pomůže aspoň trochu.

venkovan

Pro člověka který se vyvíjí je vegetariánství nezdravé. Vem rozum do hrsti a skutečně se zamysli proč jsi se stala ochránkyní zvířat a vegeteriánka. A emoce dej stranou – na ty si příroda nehraje. Pokud máš ráda zvířata, tak předpokládám, že se díváš na pořady o zvířatech. takže lze i předpokládat, že jsi viděla jak opice (šimpanzi, paviáni apod.) se snaží ulovit kdejakého živočicha aby získaly kus masa a jak ho rády, že se o něj i ostře poperou.
V mase je mnoho minerálních látek a proteinů které pro svůj zdravý vývoj potřebuješ (mysli, že budeš jednou maminka která bude chtít aby se jí narodilo zdravé dítě, ale které bez masa do těla jinak obtížně dostaneš. nauč se respektovat plnohodnotnou stravu, kdyby lidi nebyli všežravci, nikdy by nedokázali jako vegetariáni přežít dobu ledovou a další klimaticky nepříznivá období. Základem naší současné civilizae, respektive i inteligence je v počátku zeměděltví, kdy se lidi naučili chovat zvířata která jim dala dostatek potravy v zimním období.
Pokud jsi se stala ochránkyní zvířat, tak popřemýšlej jestli jízda do města pro nějaký nákup svým globálním dopadem jim neškodí víc než nákup pasty v místě.
Možná, že až budeš starší, tak poznáš nějaké ty kazatele – ochránce zvířat. Možná, že se taky jinde dozvíš, jak v jejich zaslepenosti těžce poškodili evropskou původní faunu.
Pokud chceš chránit zvířata, najdi si společnost která je chrání na základě vědomostí a ne emocí.

Hlada

Neboj se zeptat rodičů a věř tomu, co ti řeknou.

anonym

Teda ještě jsem neviděl,aby koni čistili zuby testovací pastou.

hanulka11

já používám s mastichou, ale kdybys asi chtěla na mamince 200kč na pastu …nevím jak by se tvářila.......
neber to tak do hloubky

Minas

nevím proč by se pasta testovala na zvířatech, spíše na lidech, nevidím tady smysl, vem nějakou která je ok a neřeš blbosti