BEAES

Kde má novorozeně trvalý pobyt?

Automaticky tam, kde matka?? Díky.

Nejlepší odpověď
Jahoda

Pokud jsou manželé, kteří žjí spolu a mají své bydliště, je u nich. Pokud dojde k rozvodu, dítě je automaticky u matky. Pokud se manželé dohodnou jinak, dítě může být v péči otce. Ovšem do té doby je u matky.

Další odpovědi
Miroslavst

Pokud se jedná o člověka hned po narození, tak je to dle matky. Tak stejně zdravotní pojišťovna dle matky.
Následně co se týče pobutu záleží na určení např. soudu apod.