láďa1

Kde má dcera platit za odpady?

Dcera bydlí v Brně v podnájmu a u nás má trvalé bydliště.Kde má platit za odpady?

Nejlepší odpověď
hanulka11

správnbě by měla platit v místě trvalého bydliště

Další odpovědi
anonym

Mám podobný problém.Syn bydlí v Praze v podnájmu, ale trvalé bydliště má u nás.Městský úřad ze začátku chtěl poplatky i za něj, ale již několik let se spokojuje s potvrzením od majitele podnájmu, že syn platí poplatky v Praze, protože poplatek za odpad je zahrnutý už v nájmu.Musí to ale každý rok dokládat znovu.

tekumseh

Povinnost platit poplatek za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů se podle zákona č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích (dále jen zákon) vztahuje na každou fyzickou osobu, která má v obci trvalý pobyt a na každou fyzickou osobu, která má ve vlastnictví stavbu určenou nebo sloužící k individuální rekreaci, ve které není hlášena k trvalému pobytu žádná fyzická osoba.

Zdroj: http://www.epra­vo.cz/top/clan­ky/spravni-pravo/povinnost-obcanu-obce-platit-poplatky-za-odpady-15616.html

cukrar

Dcera musí platit v Brně. ALE!!!
Brno může mít vyhlášku )jako většina obcí) kde může být osvobození od poplatku. Pardubice do loňska měli, že pokud doložím, že platím jinde nemusel jsem za jednoho platit. Letos je to jinak.....ale našel se způsob…

Mapel

Cukrar je jako většinou mimo. Platí se podle trvalého bydliště. Jediný případ co uvedl lahny, ale opět se musí dokladovat v místě trvalého bydliště. To je rozhodující. Jiné řešení není. Je to pro průhlednější přehled při vybírání poplatků.