Frankfr.

Kde lze v Brně koupit tradiční dalamánky? Dříve byly k mání na nám.Svobody a na České od 20. do 80.let.

Dalamánky byly z tmavého chlebového těsta, voňavé kváskem, vypečené do zlatova, naprasklé a sypané solí a kmínem.Když přijedu do Brna, stále, ale marně po nich pátrám. Místo nich mně nabízejí pečivo se stejným názvem, ale nafouklé chemií a mizerně pečené.

Odpovědi
quentos

Přeposlal jsem Vaši otázku jedné své brněnské kamarádce. Cituji z její odpovědi: „obavam se, ze takovehle tradicni a dobre dalamanky se uz nedelaji nikde v Brne. Vse je nahrazeno suntem a dovozem.
Napada me jen jedina moznost a to je, udelat si dalamanky doma.“