postcd

Kde lidé jedí zdarma vodní melouny?

v které zemi a místech, jestli si je pěstují a nebo tam rostou divoce? jsou menší než ty co jsou k dispozici v supermarketch? mluvím o těch s červenou dužinou, děkuji
Doplňuji:
zřejmě někde musely/musí růst planě, možná ne ta samá odrůda, tak mě zajímá, jeslti třeba někdo neviděl dokument v TV, kde normálně nějací domorodci to pěstují či sbírají jako plané ovoce

Odpovědi
beer

V tropické a jižní Africe.
Všude jinde se cíleně pěstuje – tam jej můžeš zdarma ukrást ))

Zdroj: http://botany­.cz/cs/citrullus-lanatus/

Agneta

Asi v Čechách…kde jinde se tak krade?A všechno chtěj mít zdarma? A stále se ptají, kde se dá něco pořídit bez placení a jak stáhnout něco zdarma :DDD

klumprt

Jednou jsem na Moravě měl brigádu v jakési balírně ovoce a zeleniny. Kromě jiného jsme vykládali kamiony plné melounů a po jednom je vážili. Sem tam nám nějaký „náhodou“ upadl, nebo se mi třeba zachytil za nosič na kole, když jsem jel domů. Nezbylo, než je sníst zadarmo.

Takže na Moravě:-)

anonym

Běžně jsou melouny pěstovány třeba na jižní Moravě či jižním Slovensku…
Ale kde jsou zdarma, to nevím – zřejmě ses nikdy o zahradu nestaral, když té práci říkáš „zdarma“…
😉

Lamalam

Pocházejí z Afriky, ale jestli tam ještě divoce rostou to netuším. Také vevím, zda divoké melouny jsou sladké a poživatelné.
Doplňuji:
Asi v té Africe, ale spíš to sbírají jako planou zeleninu.