Bronzový

Kde lidé jedí zdarma vodní melouny?

v které zemi a místech, jestli si je pěstují a nebo tam rostou divoce? jsou menší než ty co jsou k dispozici v supermarketch? mluvím o těch s červenou dužinou, děkuji
Doplňuji:
zřejmě někde musely/musí růst planě, možná ne ta samá odrůda, tak mě zajímá, jeslti třeba někdo neviděl dokument v TV, kde normálně nějací domorodci to pěstují či sbírají jako plané ovoce

Odpovědi:

Zlatý

V tropické a jižní Africe.
Všude jinde se cíleně pěstuje - tam jej můžeš zdarma ukrást ))

Zdroj: http://botany.cz/cs/citrullus- lanatus/

Stříbrný

Asi v Čechách....kde jinde se tak krade?A všechno chtěj mít zdarma? A stále se ptají, kde se dá něco pořídit bez placení a jak stáhnout něco zdarma :DDD

Stříbrný

Jednou jsem na Moravě měl brigádu v jakési balírně ovoce a zeleniny. Kromě jiného jsme vykládali kamiony plné melounů a po jednom je vážili. Sem tam nám nějaký "náhodou" upadl, nebo se mi třeba zachytil za nosič na kole, když jsem jel domů. Nezbylo, než je sníst zadarmo.

Takže na Moravě:-)

Běžně jsou melouny pěstovány třeba na jižní Moravě či jižním Slovensku...
Ale kde jsou zdarma, to nevím - zřejmě ses nikdy o zahradu nestaral, když té práci říkáš "zdarma"...
;-)

Zlatý

Pocházejí z Afriky, ale jestli tam ještě divoce rostou to netuším. Také vevím, zda divoké melouny jsou sladké a poživatelné.
Doplňuji:
Asi v té Africe, ale spíš to sbírají jako planou zeleninu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 647
Zlatý beer 514
Zlatý annas 512
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.