T_u_k_y

Kde lezi v mozku vedomi?

Zajimaji me pouze vedecke a podlozene poznatky.
Predrvsim Neuro-biologie, lidska bio-chemie, popripade hlubsi fyzikalni jevy probihajici mezi neurony a centra lidskeho mozku.
Pokud znate nejake clanky na toto tema, poslete prosim odkaz.

Odpovědi
zjentek

Dobrá otázka, ale částečně nesmyslná. V mozku totiž leží mysl, ne vědomí. A to je rozdíl. Proto taky „myslet“ musíme, ale „uvědomovat si“ nemusíme nic.
A já myslím, že vědomí je uložený někde vně a do nás pouze proudí formou myšlenky.
Př: ráno jsi si vědom, že musíš vstanout, ale nejprve tě to napadne, že? Prostě tě taková myšlenka přepadne zvenčí, když se ti to nejmíň hodí. A nebo jinej příklad, když chceme kadit- člověk si je vědom (znenadání přiletí myšlenka), že tu potřebu musí udělat, ale pak si zase pomyslí, že to třeba ještě vydrží. Pak při plným vědomí zůstane na místě se staženejma půlkama a divně kroutí chodidly. Cítí se dle libosti. A toto všechno mu umožňuje svoboda myšlenky, čili taky plné vědomí. Není pochyb, že vědomí je s myšlenkou detto.
Intuitivně se tedy nabízí logická teorie (nebo naopak), že pokud by skutečně vědomí bylo bezmyšlenkovitě uloženo někde uvnitř mozku, nikdy bychom si (včetně dětí) nepos*rali paty a co víc- nikdo nezaspí do práce!

Při intuitivně souhlasném vědomí, please subscribe palec níže:

Drap

Nelze takto určit. Přečti si, co to vlastně vědomí je :
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/V%C4%9Bdom%C3%AD

anonym

Vědomí je v celém našem velikém těle a vědomí neleží ale neustále se pohybuje dopředu aby bylo zdravé.