Kde lezi u nas nejmensi vesnice?Diky

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem toto:
Nejmenší vesnice u nás se dvěma trvale hlášenými osobami je Nicov. Zde nacházíme kostel Nanebevzetí Panny Marie s nejkrásnější architekturou vůbec s dvouvěžovým průčelím, kopulí a lucernou velikostí i architektonickými kvalitami vysoko přesahuje měřítka obvyklá vesnických kostelů, který je rovněž, dílem K. I. Dienzenhofera, v jeho blízkosti je studánka s radioaktivní vodou opředená pověstmi o mnoha zázračných uzdraveních.
Doplňuji:
Víska Nicov leží v okrese Klatovy 2 km jihovýchodně od Plánice v nadmořské výšce 550 m.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:BwfKyp­CjIsEJ:www.hna­cov.eu/viewpa­ge.php%3Fpage_id%3D15+K­de+le%C5%BE%C3%AD+nej­men%C5%A1%C3%AD+ves­nice+u+n%C3%A1­s&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl=­cz