Misulinecka1

Kde leží těleso kulečníkové koule, dřevěné krychle,kovového válečníku?

Odpovědi
Fyzik

Cože?
Myslíš těžiště? A myslíš válce?

U kulečníkové koule leží ve středu koule, tj. ve výšce poloviny průměru, těžiště dřevené krychle v průsečíku jejích tělesových úhlopříček, tj. ve výšce poloviny délky hrany, těžiště válce leží uprostřed délky válce a na ose válce, tj. ve výšce poloviny průměru (ve smyslu ležícího válce, nikoli stojícího na podstavě).

To celé za předpokladu stejnorodého materiálu v celém objemu tělesa, což dřevo asi není, ale vzhledem k úrovni tvého dotazu se toto nejspíš zanedbává.

cochee

Rozmysli si to slovo „těleso.“ (A taky si rozmysli slovo „válečníku“ 🙂 ) Určitě jsi chtěla napsat jiné slovo, žejo? Ale po tvé opravě bych ti stejně dopsal, že tohle není poradna na domácí úkoly…