bobánek

Kde leží nejhlubší propast na světě?

To že je Mariánský příkop ležící v Tichém oceánu nejhlubší na světě,jsme se učili už ve škole.A kde leží nehlubší suchozemská propast na světě?
Doplňuji:
A měří přes dva kilometry.

Nejlepší odpověď
annas

Nejhlubší z dosud objevených propastí, Sima Aonda na Auyán Tepui, je se svými 383 metry nejhlubší známou propastí v nekrasovém (tedy nikoliv vápencovém nebo dolomitovém) prostředí.
Doplňuji:
Krubera-Voronja – 2170 m, nejhlubší propast světa – Abcházie.

Zdroj: http://www.21sto­leti.cz/rservi­ce.php?akce=tis­k&cisloclanku=2004041803