leporela22

kde koupit měsíční jízdenku v praze na tramvaj a metro

http://www.dpp­.cz/jizdne-na-uzemi-prahy/ tady je napsaný ten kupon na měsíc za 550 a kde se dá koupit a prý potřebuju něco jako čím se proážu jelikož je nepřenosná a občanka nestačí? a platí to tedy na tramvaje metro i autobus nebo co vše
Doplňuji:
no jo ale je tam nabídka jízdenek to je jen na 90 minut 3 dny atd.. ale potom tam je kupon na měsíc rok atd… tak jakej je rozdíl mezi jízdenkou a kuponem

Odpovědi
setapouch

Stav se na distribučním místě DPP, např. na Roztylech je venku u vstupu do metra. Tam si požádáš o papírovou průkazku nebo OpenCard. A na to si potom koupíš kupon – buď opět na tam, kde jsi žádal, nebo v e-shopu.
Doplňuji:
A platí na vše mimo lanovky na Petřín, v ZOO (a myslím, ani na přívoz) . Kam až můžeš dojet mimo Prahu (pásma) si určíš při koupi kuponu.

karloskars4

Kupón zakoupíš na výdejních místech Lítačky

Lépe je to vysvětleno zde – https://www.prazske-metro.cz/

setapouch

Kupon je časová jízdenka s delší platností (od měsíce až po rok). A k němu potřebuješ nějakou průkazku – přenosnou nebo nepřenosnou průkazku nebo opencard.
(Krátkodobá – do tří dnů) Jízdenka se dá koupit v automatu, u řidiče, dispečera nebo mobilem, kupon přes Net nebo na kontaktním místě, tak se to správně jmenuje, DPP.