kde koupit měřič větru ?

chci sehnat manželovi přístroj na měření síly větru a nevím kde ?

Nejlepší odpověď
Lencis

Dnes je opravdu velký výběr a možností je řada. Záleží na tom jestli vám jde čistě o měřič větru, který by manžel využil. V tom případě mohu doporučit např.:

Měřič větru Windwatch
Nepostradatelný pomocník pro snadné a rychlé určení síly větru. Měří okamžitou a průměrnou hodnotu, navíc také teplotu. Kapesní provedení – minimální rozměry a váha.

Koupit ho můžete např. na odkaze dole.

Nicméně pokud chcete manželovi udělat radost něčím zajímavým určitě volte kompletní domácí meteostanici (ty mohou mít nejrůznější funkce) Nabídku meteostanic mívají ve větších klenotnictvích, elektru nebo ve specializovaných obchodech. Určitě se dají pořídit i na internetu, stačí do vyhledavače zadat : meteostanice+koupit

a pak už jen vybírat 😉

Zdroj: http://www.ki­tesport.cz/me­ric-vetru-windwatch-d284

Další odpovědi
Dandi

Mrkni na stránky ve zdroji. Většinou takové zařízení koupíš jako celou meteorologickou stanici =)

Zdroj: http://www.ok-obchod.cz/hodinky-sperky/meteoro­logicke-stanice/mereni-vetru-vysky/cp-635-c-348/

alenka901

Anemometr (z řeckého anemos = vítr), větroměr je přístroj pro měření rychlosti proudění anebo rychlosti a směru proudění. V meteorologii se používají anemometry k měření rychlosti větru anebo rychlosti a směru větru. Rychlost větru se standardně měří v 10 metrech nad zemí.

Typy anemometrů

Vzhledem k potřebě měřit rychlost proudění tekutin, bylo k jejich měření vyvinuto mnoho způsobů a přístrojů pracujících na různých principech.

Mechanické anemometry

Energie větru se přenáší na konstrukci, kterou vítr otáčí, rotuje či vychyluje z ustálené polohy. Mezi mechanické anemometry patří miskové anemometry (Robinsonův kříž), lopatkové anemometry, anemometry s výkyvnou deskou (Wildova korouhev, Dalozův kyvadlový anemometr).

Aerodynamické anemometry

Tlak proudícího vzduchu je přenášen a porovnáván s tlakem statickým .

Zchlazovací anemometry

Čidlo tvořené drátkem je vystaveno zchlazujícímu účinku větru, přičemž můžeme určit rychlost zchlazování nebo energii potřebnou k náhradě (kompenzaci) odejmuté energie. Z obojího lze vyvodit rychlost větru.

Značkovací anemometry

Pomocí tepelného a chemického značkování se určuje rychlost ale i směr větru

Akustické anemometry

Akustické anemometry měří nebo odvozují rychlost, ale i směr větru, ze změn šíření zvuku v atmosféře.

tady máš pár adres kde je pořídíš:
http://meteos­tanice.e-pocasi.cz/52-meric-rychlosti-vetru-tfa-426000.html

http://www.lod­niprislusenstvi­.cz/shop/navi­gace-a-ukazatele/pris­lusenstvi/whi­tlock-meric-vetru-w10.html

http://www.de­ramax.cz/selec­t_det.php?id_vy­robek=614&oddil=1

Attack-design

na internetu se sežene všechno třeba www.zboži.cz