Avatar uživatele
barnajka

Kde jsou vaše hranice tolerantnosti při výběru partnera?

Myslím tím – CO VŠECHNO jste schopni zkousnout, tolerovat, „nevidět“, neřešit… Jde mi teď hlavně o fyzickou stránku člověka.
Byl by pro vás problém navázat vztah s vozíčkářem/ne­vidomým/hluchým/­němým? S člověkem po amputaci končetin? S těžkým cukrovkářem/e­pileptikem? S člověkem jiné barvy kůže/jiné kultury (hodně odlišné od té vaší)? S člověkem, co má vývod? S člověkem, co má lupénku nebo jinou na první pohled viditelnou nemoc? S člověkem těžce obézním/s ano­rektickou minulostí (přítomností)? S člověkem, co má už v mladým věku kompletní protézu? :) S člověkem s nechutnou celulitidou? Se šilhavým/koktavým? S „liliputem“/obrem? Atd atd atd…

Člověk je tvor nedokonalý – každý má svoje mouchy: na těle i charakteru, já i ty.

A každý z nás má jinak nastaveny hranice tolerance k nedostatkům těch druhých.

Zajímalo by mě, kde jsou ty vaše hranice :)
A prosím o upřímnost :)) Všichni jsme tu vlastně anonymně, není důvod hrát si na charaktery a plácat tu ušlechtilý řeči o tom, že na vzhledu nezáleží a bla bla bla :)) Jestli víte o nějakým tělesným handicapu, co by vám u potenciálního partnera vadil, nebojte se být upřímní a přiznat to – vždyť jde o…nic :)))

Co se mě týče – pro mě by překážkou jako takovou nebylo asi fakt nic. Kdybych s dotyčným cítila vnitřní souznění, vady na KRÁSE neřeším vůbec.
Přiznám se ale, že z těžších FYZICKÝCH handicapů bych možná měla trochu strach. Neumím si dost dobře představit třeba komunikaci s hluchoněmým. Vyžadovalo by to ode mě asi hodně energie při učení znakové řeči atd…a možná, že bych se právě tohoto všeho lekla a ze vztahu vycouvala dřív, než by vůbec stačil začít :/

Jak to máte vy?
A dokázali byste si vztah uhájit, i kdyby vám ho okolí rozmlouvalo a vlastní rodina vyhrožovala vyděděním? :))

Díky za názory :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? HOMER, kapka, dědapetr před 4664 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Terryle

To se asi takhle nedá říct – co by u někoho vůbec nevadilo, by u někoho dalšího byl problém. Záleží na tom, jak se ten člověk líbí celkově. Pak bych skousla asi cokoli kromě té naprosto odlišné kultury – za prvé bych si s ním asi neporozuměla tak jako s člověkem od nás, se kterým mám podobné zájmy, vyrůstali jsme v podobným prostředí atd. Za druhé bych měla obavy, že se ty rozdíly dřív nebo později ve společným životě projeví a on mě začne manévrovat do nějaké pozice, kterou on od ženy čeká a já se do ní dostat nechci.
Lidi se mi většinou fyzicky zalíbí na základě obličeje a vlasů. Takže si myslím, že bych hodně ostatních handicapů tolerovala – ale samozřejmě po určitý hranice. Nemohla bych asi být s člověkem, který by od začátku potřeboval mou péči např. při mytí, chození na záchod atd.
Např: šilhavost, koktavost, lupénka, nevidomý, hluchý, protéza, vzrůst, cukrovka, epilepsie atd – nevadí. Asi by vadila hodně těžká obezita.
S hluchoněmým to je zajímavé – to se teoreticky vlastně ani stát nemůže: nemůžeš s ním navázat prvotní kontakt, takže by ses do něj vlastně ani neměla zamilovat :o)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fcoop

Tyhle papírový úvahy jsou k ničemu.Jak to říkal kralevic? „Slova,slova,slo­va“.
Problém,pokud se to tak dá nazvat,přijde ve chvíli,kdy to nečekáte, a ze směru,který by vás nenapadnul.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Tú hranicu spoznáte, až k tomu naozaj príde. Teoria je pekná, ale prax sama povie, čo je v človeku.
K Terryle, mýlite sa s hluchonemým je možne naviazať aj prvotný kontakt, má predsa oči. Veľakrát dokážu odčítať z pier a dokážu odpovedať aj ústami – všímajte si aj pery.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Vsechno je mozne … ale az kdyz " to proste prijde ". Nedokazala bych na neco takoveho odpovedet dopredu , kdyz ho jeste ani neznam. 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iwetax

Asi bych nepřekousla jinou národnost-mentalitu a finanční nestabilitu. Záleželo by jak moc bych byla zamilovaná a co by mi do vztahu nabízel. Nesnesla bych nějakýho ufňukánka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gnosis

podle me ano. kvuli (diky?) lasce se clovek vyrovna se spoustou veci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek