barnajka

Kde jsou vaše hranice tolerantnosti při výběru partnera?

Myslím tím – CO VŠECHNO jste schopni zkousnout, tolerovat, „nevidět“, neřešit… Jde mi teď hlavně o fyzickou stránku člověka.
Byl by pro vás problém navázat vztah s vozíčkářem/ne­vidomým/hluchým/­němým? S člověkem po amputaci končetin? S těžkým cukrovkářem/e­pileptikem? S člověkem jiné barvy kůže/jiné kultury (hodně odlišné od té vaší)? S člověkem, co má vývod? S člověkem, co má lupénku nebo jinou na první pohled viditelnou nemoc? S člověkem těžce obézním/s ano­rektickou minulostí (přítomností)? S člověkem, co má už v mladým věku kompletní protézu? :) S člověkem s nechutnou celulitidou? Se šilhavým/koktavým? S „liliputem“/obrem? Atd atd atd…

Člověk je tvor nedokonalý – každý má svoje mouchy: na těle i charakteru, já i ty.

A každý z nás má jinak nastaveny hranice tolerance k nedostatkům těch druhých.

Zajímalo by mě, kde jsou ty vaše hranice :)
A prosím o upřímnost :)) Všichni jsme tu vlastně anonymně, není důvod hrát si na charaktery a plácat tu ušlechtilý řeči o tom, že na vzhledu nezáleží a bla bla bla :)) Jestli víte o nějakým tělesným handicapu, co by vám u potenciálního partnera vadil, nebojte se být upřímní a přiznat to – vždyť jde o…nic :)))

Co se mě týče – pro mě by překážkou jako takovou nebylo asi fakt nic. Kdybych s dotyčným cítila vnitřní souznění, vady na KRÁSE neřeším vůbec.
Přiznám se ale, že z těžších FYZICKÝCH handicapů bych možná měla trochu strach. Neumím si dost dobře představit třeba komunikaci s hluchoněmým. Vyžadovalo by to ode mě asi hodně energie při učení znakové řeči atd…a možná, že bych se právě tohoto všeho lekla a ze vztahu vycouvala dřív, než by vůbec stačil začít :/

Jak to máte vy?
A dokázali byste si vztah uhájit, i kdyby vám ho okolí rozmlouvalo a vlastní rodina vyhrožovala vyděděním? :))

Díky za názory :)

Nejlepší odpověď
Terryle

To se asi takhle nedá říct – co by u někoho vůbec nevadilo, by u někoho dalšího byl problém. Záleží na tom, jak se ten člověk líbí celkově. Pak bych skousla asi cokoli kromě té naprosto odlišné kultury – za prvé bych si s ním asi neporozuměla tak jako s člověkem od nás, se kterým mám podobné zájmy, vyrůstali jsme v podobným prostředí atd. Za druhé bych měla obavy, že se ty rozdíly dřív nebo později ve společným životě projeví a on mě začne manévrovat do nějaké pozice, kterou on od ženy čeká a já se do ní dostat nechci.
Lidi se mi většinou fyzicky zalíbí na základě obličeje a vlasů. Takže si myslím, že bych hodně ostatních handicapů tolerovala – ale samozřejmě po určitý hranice. Nemohla bych asi být s člověkem, který by od začátku potřeboval mou péči např. při mytí, chození na záchod atd.
Např: šilhavost, koktavost, lupénka, nevidomý, hluchý, protéza, vzrůst, cukrovka, epilepsie atd – nevadí. Asi by vadila hodně těžká obezita.
S hluchoněmým to je zajímavé – to se teoreticky vlastně ani stát nemůže: nemůžeš s ním navázat prvotní kontakt, takže by ses do něj vlastně ani neměla zamilovat :o)

Další odpovědi
fcoop

Tyhle papírový úvahy jsou k ničemu.Jak to říkal kralevic? „Slova,slova,slo­va“.
Problém,pokud se to tak dá nazvat,přijde ve chvíli,kdy to nečekáte, a ze směru,který by vás nenapadnul.

led

Tú hranicu spoznáte, až k tomu naozaj príde. Teoria je pekná, ale prax sama povie, čo je v človeku.
K Terryle, mýlite sa s hluchonemým je možne naviazať aj prvotný kontakt, má predsa oči. Veľakrát dokážu odčítať z pier a dokážu odpovedať aj ústami – všímajte si aj pery.

anonym

Vsechno je mozne … ale az kdyz " to proste prijde ". Nedokazala bych na neco takoveho odpovedet dopredu , kdyz ho jeste ani neznam. 🙂 -iv-

iwetax

Asi bych nepřekousla jinou národnost-mentalitu a finanční nestabilitu. Záleželo by jak moc bych byla zamilovaná a co by mi do vztahu nabízel. Nesnesla bych nějakýho ufňukánka.

gnosis

podle me ano. kvuli (diky?) lasce se clovek vyrovna se spoustou veci.