Kde jsou uloženy emaily?

Kde jsou uloženy přijaté emaily (videa,pps,jpg) které prohlédnu a ponechám v pc.Jsou uloženy na email.cz nebo u mne na disku v pc. dík

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud k prohlížení e-mailu používáš webové rozhranní na adrese mail.seznam.cz pak jsou emaily uloženy na serverech firmy seznam. Přílohy jsou obvykle stahovány kvůli prohlížení na lokální disk do složky „Stažené/Downloads“ ale přesto zůstávají archivovány na serverech seznamu.

Pokud používáte lokální emailový klient jako třeba Thunderbird nebo Outlook, pak jsou s největší pravděpodobností všechny emaily přesouvány i s přílohou na lokální disk (lze to změnit použitím protokolu imap nebo přenastavením pop3).

Doplněna:
😁 … a blesk byl rychlejší než hrom.

Další odpovědi
blesk26

Záleží jak si poštu prohlížíte.

Pokud pomocí webového rozhraní vašeho internetového prohlížeče, tak ty zůstávají na serverech email.cz

Pokud stahujete poštu třeba do outlooku nebo thunderbirdu pomocí protokolu IMAP, pak také zůstávají na serveru.

Pokud si poštu stahujete do nějakého klienta a používáte starší protokol POP3, tak poté se Vám pošta ukládá na Vašem počítači (a na serverech se maže, ale to závisí na nastavení).