Kde jsem udělal chybu ?

Jal jsem se vyrobit domácí šunku. Zakoupil jsem nástroj(lis), maso, které jsem náležitě upravil, vložil do formy a při teplotě cca 80 st. ohříval po dobu 1,5 hodiny (možná více). Po vychlazení formy jsem vyklopil krásnou cihlu masa, barva i chuť fantastická, krájel jsem šunčičku na teňoučké plátky, ale zarazila mě suchost šunky. Kde jsem, podle vás udělal chybu ?
Doplňuji:
jirkajirka, asi máš pravdu.Já to stlačil nadoraz, sotva mi síly stačili. Jinak šunkovar je tohoto typu : http://www.do­macisunkovar.cz/pro­ducts/sunkovar-al-stredni/

Nejlepší odpověď
jirkajirka

Při vaření šunky jsi měl moc přitažené lisovací péra a ty tu vlhkost vytlačily Šunku máš ale kvalitnější déle vydrží než ty z marketu vodové.Už asi málokdo ví jak skutečně má vypadat kvalitní potravina.Ještě si musíš vypozorovat dobu vaření

Další odpovědi
Sůwa

Já teď nemám už čas hledat, zkus to tady :
http://search­.seznam.cz/?q=v%C3%­BDroba+%C5%A1un­ky+recept&aq=0&oq=v%­C3%BDroba+%C5%A1un­ky&sourceid=szn-HP&thru=sug
Až dohrajeme, podívám se na výsledek. Dík 🙂

muhamed

to tě asi napadlo, ale nenechal si to tam třeba moc dlouho? :D

anonym

Na této straně si stáhni malou školu uzenáře,je tam dost podrobný popis jak na šunku s kostí i bez,snad tam něco objevíš.http://www­.google.cz/se­arch?sourceid=nav­client&aq=hss&oq=­Hamilton%3a+Po­kud+jde+o+va%c5%a1i+dce­ru&hl=cs&ie=UTF-8&rlz=1T4FDUM­_csCZ480CZ480&q=chy­by+ve+vyrb%c4%9b+do­maci+%c5%a1un­ky+p%c5%99%c3%a­dli%c5%be+sucha&gs_l=hp­..0.41l22.0.0­.0.2994......­.....0.