kaja987

Kam jít po základní škole, abych se stal učitelem na základní škole?

Nejlepší odpověď
annas

Nejdůležitější je mít maturitu. Nejlepší je gymnázium, ale i SOŠ.

Pokud chcete učit všeobecně vzdělávací předměty, po maturitě můžete studovat pedagogickou, filozofickou nebo přírodovědeckou fakultu.

Je obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ
Učitelství pro 2. st. ZŠ a nižší stupeň gymnázií
Učitelství pro střední školy
Učitelství ekonomických předmětů pro střední školy atd.

Může se tedy stát i učitelem odborných předmětů – třeba ekonomických, např. na VŠE existuje obor učitelství ekonomických předmětů. Nebo můžete na VŠ vystudovat jiný neučitelský obor, ale pak si musíte dodělat doplňkové pedagogické studium.

Nestačí, že „si uděláš střední školu odbornou a nastavíš si to pedagogickým minimem jako nástavbovým studiem“ , jak zmiňuje Kepler.

Zatím máte čas, přemýšlejte, zda chcete učit na ZŠ nebo střední škole atd.

Projděte si odkazy, otázka se pravidelně opakuje, dovíte se víc. Proč je lepší gymnázium atd.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vysvetlit-cloveku-ze-pravda-je-v-nem-samotnem-a-je-zavadejici-hledat-ji-u-jinych

Další odpovědi
Kepler

Jestli se na to cítíš, pak je nutné nejdřív gymnázium a pak VŠ pedagogického zaměření. Jde i jinak, a sice uděláš si střední školu odbornou a nastavíš si to pedagogickým minimem jako nástavbovým studiem. Nevím ale jestli to ještě takto funguje, možná ti líp poradí tvůj učitel.

kaja987

je náročné gymnázium a poté třeba pedagogická fakulta?

xxx3

záleží jaké gymnázium. Pedagogická fakulta není pro běžného gymnazistu nic nesplnitelného, ale obtížnost závisí i na zvoleném oboru.

kaja987

gymnázium čtyřleté studium?

kaja987

gymnázium čtyřleté studium ?

Kepler

Samozřejmě klasické čtyřleté gymnázium, nebo SOŠ + VŠ ped., nebo doplnělní pedagogickým minimem. Nezáleží na tom, jak tomu annas říká.

kaja987

aha takže kdybych chtěl učit třeba zeměpis a TV na 2. stupni tak půjdu na gymnázium a potom na pedagogickou fakultu?