bobrik

Kde ještě žijí tříhlavý draci? Žili v pradávných dobách draci?

Nejlepší odpověď
arygnoc

drak je mytologická bytost:

drak

  • mytologické označenie akéhokoľvek netvora.

V západoeurópskej heraldike má podobu dinosaura.
V Arménii sa draci podobajú ľuďom.
Inde sú to netvory dvojnohé či štvornohé alebo podobné plazom.
Môžu, ale nemusia mať krídla.
V Číne a Japonsku majú hlavu psa, inde sú to tvorovia veľkosti jašterice.
Pokiaľ sa nevyskytujú v heraldike, majú podobu hada.

Je zaujímavé, že po celom svete sú draci spájaní s vodou.
V kresťanskom pojatí je drak symbolom hriechu a pohanstva, takže často je vyobrazený v zápase, ako podlieha svätcovi.
V Číne je drak jeden zo štvorice (drak, kozorožec, fénix a korytnačka) dobrom nadaných nadprirodzených bytostí, ktoré pomáhali stvoriť vesmír. (viz http://heureka­.tym.sk/spres­ne.php?book=&do­taz=drak )

Dnes někdy název používaný i v pojmenovaní některých plazů, např. komodský drak (varan komodský, Varanus komodoensis).

Další odpovědi
fcoop

Není vyloučeno,že kdysi, kdosi, kdesi ještě zažil Dinosaura.
I dnes žije „živá zkamenělina“ – ryba – Latimerie podivná.
Možná i proto jsou pověsti o dracích po celém světě.A jenom my máme Bajaju.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/La­tim%C3%A9rie_po­divn%C3%A1