TEREZA.B

Kde je ve vesmíru nejblíže Zemi temná hmota?

Odpovědi
VMF

Temná hmota je pro dnešní vědce docela záhadou, je neobjasněná. Vetšina vědců říká, že temná hmota vyplňuje prázdný prostor ve vesmíru (co ale myslí tím prázdný prostor ??) nebo také, že se nachází všude, temná hmota prý tvoří okolo 80% prostoru

huer159

Temná hmota, aspoň myslím se tvoří v urichlovači částic ale jak je tu už napsáno může to být i tak:)

jindrajet

pokud je „temná“ , pak se asi vyskytuje všude a možná je složená z jiných neznámých částic které unikají pozornosti třeba proto , že není založená na klasické strunové teorii, ale na principu daleko jednoduším. alespoň tak si to nějak sám vysvětluji- třeba .