AnaMaruska

Kde je ve Skotsku nejimpozantnější krajina s vřesem?

Vím, že na Vysočině, ale nějaký tip na okolní městečko/národní park… maminka po tom touží.

Nejlepší odpověď
miki22

Skotsko bylo ještě v raném středověku hustě zalesněné až po samotné skalnaté vrcholky hor. Lesy byly vykáceny a přebytek vláhy změnil téměř celou vykácenou plochu ve vřesoviště, vřes tedy najdete ve všech nadmořských výškách a skotská Vysočina z něj odvozuje svou nezaměnitelnou atmosféru: vřes, skály a voda v podobě nespočetných jezer, potoků a řek.
Nezapomenutelnou krajinu najdete například v Cairngorm Mountains východně od města Aviemore.
Jižně na ně navazuje oblast Grampian Mountains s nejvyšší britskou horou Ben Nevis (výstup na vrchol je nezapomenutelný zážitek). V této oblasti je také vyhlášené údolí Glencoe, kde hory vybíhají do drsných skalnatých štítů.
Vyplatí se i návštěva Skye, největšího ostrova Vnitřních Hebrid (dnes na něj vede most): Cuilin Hills představují jednu z nejdramatič­tějších scenérií v UK. Kolem celého ostrova spadají do moře vysoké žulové útesy, krajinu tvoří rozlehlé vřesové pastviny.
Naprosto unikátní krajinu s deprimující krásou najdete v málo obydlené a málo navštěvované oblasti Northern Highlands severozápadně od Inverness, zejména při západním pobřeží mezi městem Ullapool a mysem Cape Wrath.
Pokud byste dorazili až tak daleko, jeďte od Cape Wrath na východ podél severního pobřeží, až dorazíte do John O´Groats, odkud jezdí přívoz do Burwicku na Orknejích. Stojí za to dojet až do města Kirkwall na největším ostrově Mainland (cesta vede přes několik ostrůvků, spojených mosty a hrázemi).

Další odpovědi
www

Nebyl jsem tam, zkus proto hledat a prohlížet zde

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&cli­ent=ms-opera-mini&channel=new&re­dir_esc=&hl=cs&q=S­kotsko+v%C5%99e­sovi%C5%A1t%C4­%9B&spell=1&re­dir_esc=&