Kde je v září,říjnu,lis­topadu nejtepleji?

Kde je v září,říjnu a listopadu nejtepleji kolik stupňů Celsia?

Odpovědi
Lencis

23. září nastává podzimní rovnodennost, což znamená, že je slunce přímo nad rovníkem a postupně se posunuje dále na jih. Takže nejvyšších teplot v tomto období si užijí kdekoliv na rovníku. Teploty se pohybují dle místa a podmínek. V pouštních oblastech dosahují i nad 50°C. Takže nejtepleji bude určitě někde uprostřed pouště… a nebo případně také někde kdekoliv jinde u krbu se slivovicí v ruce 😁

Dandi

Doporučuji například stát Džibutsko.

Území Džibutska je rozděleno na dvě části hluboce zaříznutým zálivem – Tadžura (Tadjoura). Ve středu země se nacházejí písčité sníženiny, na jihu se zvedá čedičové plató a na severu téměř 2000 metrů vysoké Danakilské vrchy. Zlomy paralelní s Rudým mořem vytvořily prolákliny až 150 metrů pod hladinou moře vyplněné solnými jezery. Často se projevuje postvulkanická činnost. Celá oblast je bezvodá, přičemž do moře ústí jen suchá vádí s podzemní vodou. Džibutsko patří s průměrnou roční teplotou vyšší než 30 °C mezi nejteplejší země světa. Minimální srážky spadnou na podzim a v zimě, a to zejména v horách na severu. Vegetaci tvoří pouštní křoviny a na horách se uchovaly malé porosty řídkých lesů. Zvěř představují šakalové, stepní rysové a antilopy, také četní plazi a hmyz. V centrální části ve vzdálenosti 70 km západně od hlavního města Džíbútí, na území regionů Tadjoura a Dikhil, se nachází nejslanější jezero na světě – jezero Assal. To je také zároveň nejnižším bodem afrického kontinentu (- 153 m)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Dži­butsko