Crane

Kde je v zákonu o policii psáno, o namátkových kontrolách osobních věcí náhodných chodců na ulici?

Kde je v zákonu o policii psáno, o namátkových kontrolách osobních věcí náhodných chodců na ulici? Popřípadě co dovoluje policii je provádět?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Jsem názoru, že to tam napsáno není.

Pokud tě chce policie prohledat, tak může jen pokud má vážný důvod, a nebo pokud ti sdělí obvinění a hodlá tě zatknout.

Takové „slečno co máte v kabelce?“ neexistuje.

Počkej si ještě na odpověď Klumprta, on bude vědět na 100%

Doplňuji:
Mě naštve, když mě někde v noci zastaví, půl hodiny kontrolují vše i lékárnu a rezervu, dají mi fouknout, a pak z něj vypadne ta blbá otázka „Kam jedete?“ Tak to už jsem vážně sprostá a odpovím mu do ...... no však víte kam:-)))

Většina policajtů je normálních, ovšem najdou se i mezi nimi úplni blbci:-(((

Pokud tě někde prohledali, a jsi přesvědčen že neprávem, tak se obrať na jejich nadřízeného a písemně žádej vysvětlení.