Avatar uživatele
Elile

Kde je v ČR..

..nejčistší ovzduší, krásná příroda, žádné elektrárny apod? Jsem z Ústeckého kraje a vím, že tu nebudu chtít bydlet až budu ve středním věku. Jak kvůli zdraví mému a mé vlastní, budoucí rodiny, tak kvůli chtíči postavit se „na vlastní“ nohy někde jinde.. :) A ještě něco: Česká republika, a nebo zahraničí, kdyžtak kde.. Už od mala mě láká Itálie, ale nevím..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? suaeda, briketka10, ratava před 4403 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Šumava a Novohradské Hory-problémy se zaměstnáním. Nový Zéland-daleko…:D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Snadná volba – Jižní Čechy nebo Toskánsko.
Horší je to s perspektivou solidního a setrvalého zaměstnání.
(A'propos, kolik už umíš italských slovíček?)
Doplňuji:
Ad Blankaviz, vždyť stejně cítíme, že jsou jen takové snové představy, ktrých je k životu také potřeba.
Nicméně mohu zmínit jeden kompromis z mého okolí, kdy Čech může slušně přežívat i v exotické cizině.
Stačí být celoročním delegátem lukrativní cestovky, a protože nosí peníze i místním, tak je vážen a nepociťuje jakoukoliv xenofobii.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

kdybych já se měla rozhodnout žila bych na nějakém poloostrově u Austrálie, bydlela bych v hausbotu a v něm bych kdykoliv mohla odplout 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tak to nevím, elektrárny jsou snad už všude, když jedu autem tak je to na každém úrodném kousku samý elektrovoltalický článek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Pokud bych mohl tak bych bral Kanadu, nebo Zeland – severní ostrov. To je sen.
Ale kdo splní následující dvě podmínky tak může žít v pěkné málo průmyslové krajině kousek od nás.

  1. podmínka – důchodce
  2. podmínka – umět německy.

Ta země – Rakousko je EU a nevěřili by jste kolik důchodců zejména ze Slovenska se tam stěhuje na trvalo. Min. důchod tam zvednou na cca 800 Eur.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Jé u nás je krásně – žádné továrny , nic takového a kde to je – okolí Slapské přehrady

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

No, ono to krásné prostředí vypadá moc pěkně, ale uvažujte také, zda se v něm uživíte. Mně se třeba vždycky líbilo v okolí Třeboně anebo na Novohradsku v Jižních Čechách. Ale není snadné, sehnat tam práci. O cizině si zkuste představit, že tam sice asi bude exoticky krásně, ale nebude Vám časem vadit, že domorodcem se stanou v nejlepším případě Vaše děti, možná až vnuci a Vy tam budete stále ta cizí z východní Evropy? To pak člověk začíná poměřovat hoidnoty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kopta

Já bydlím ve Špindlerově Mlýně a za nic na světě bych ho nevyměnil… ještě mám chatu nedaleko Kolína a Peček – to je nížinatý ráj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek