BEAES

Kde je Rynek Główny a jak byl zničen?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Je to polsky hlavní náměstí, ale myslím, že už není hlavní. Teda myslím.

Další odpovědi
anonym

ale přesto je pořád krásné

hanulka11

v Krakově
Náměstí vzniklo v 3. čtvrtině 13. století, kdy byl Krakov, zničený při tatarském nájezdu v roce 1241, znovu lokován na základě magdeburského městského práva Boleslavem Stydlivým (5. června 1257). Rynek byl vytyčen na základě charakteristického šachovnicového půdorysu fojty Gedkem, Jakubem z Nisy a Gedkovi, Dytmarem Wolkem. Strany náměstí nepatrně přesahovaly 200 metrů, přičemž do jeho plochy byly zahrnuty pozůstatky bývalého osídlení (Mariánský kostel a kostel sv. Vojtěcha – to je důvodem, proč stojí „nakřivo“ vůči okrajům náměstí

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kra­kovsk%C3%BD_ry­nek