dudu

Kde je příčina jednání klientů, není třeba se obávat runu na banky a majetek raději tesaurovat /vyřadit z oběhu/?

Uložit si v Česku eura, libry, dolary či další cizí měny v bance má zájem stále více lidí. Banky hlásí jak rostoucí počet účtů, tak objem peněz na nich uložených. Máte-li zájem o účty v několika různých měnách, u naprosté většiny bank si musíte pro každou z nich založit vlastní účet. Jakou zvolíte strategii?

Odpovědi
Cenobita

Položené otázky nepůsobí konzistentně, popravdě nějak nemají hlavu ani patu. jestli je výhodné ukládat peníze v Česku – nevím. Podle obecných znalostí jsou však výhodnější daňové ráje a různé odklony peněz do zahraničí, do Švýcarska apod. Tím jak se stále více zvyšuje moc Velkého bratra a sledování občanů na každém kroku už nebude nejspíš výhodné v Česku mít účty na vyšší částky.

Run na banku – osobně jsem nezažil, ale kolegové z práce měli prachy v IPB a když hrozilo že o peníze přijdou, opravdu běželi do banky vybírat:

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Investi%C4%8Dn%C3­%AD_a_po%C5%A1tov­n%C3%AD_banka

V týdnu od 12. června 2000 proběhl „run“ na IPB, při kterém klienti banky masově vybírali své úspory. Denní pokles vkladů činil 12.6. 4,525 mld. Kč, 13.6. 5,964 mld. Kč a 14.6. 6,491 mld. Kč.