autacek

Kde je pochováno Ježíšovo tělo ?

Vím kde je Boží hrob, marně ale hledám odpověď na otázku, kde skončilo nakonec Ježíšovo tělo. Patrně bylo vzato po jeho z mrtvých vstání na nebesa – do nebe, proč ale cestoval do nebe Ježíš i s tělem, když u lidí se do nebe dostane jen duše a tělo zůstane na zemi a v nebi není třeba ? Je možné, aby Ježíš ještě žil a jeho lidská schránka (tělo) to 2000 let vydržela, nebo v nebi nestárne ?

Nejlepší odpověď
led

Tak ako mnohé ´pamiatky´ na doby minulé, ktoré mali ostať utajené z rôznych dôvodov, aj Kristové telo, po smrti putovalo do rôznych tajných skrýš, aby bolo ochránené pred zneužitím.
Oficiálne:
Bazilika Svätého hrobu alebo bazilika Božieho hrobu je kresťanský kostol vnútri hradieb Starého mesta v Jeruzaleme. Chrám stojí na mieste, ktoré väčšina kresťanov uctieva ako Golgotu alebo Kalváriu, kde bol podľa Nového zákona ukrižovaný Ježiš Kristus. Bazilika je dôležitým pútnickým miestom kresťanov už od 4. storočia, kedy Svätá Helena objavila Boží hrob a cisár Konštantín Veľký pri ňom dal vybudovať kostol. http://sk.wiki­pedia.org/wiki/Ba­zilika_Sv%C3%A4t­%C3%A9ho_hrobu
Počas celého kresťanského obdobia sa vyskytlo mnoho fám o objavení skutočné Kristovho hrobu, jedna z mnohých: film holywoodskeho režiséra a kanadských dokumentaristov 2007 http://spravy­.pravda.sk/zau­jimavosti/cla­nok/245389-kanadski-dokumentaristi-ukazu-jezisov-hrob/
" Prenasledovaný Rimanmi a židovským klérom mohol po „zmŕtvychvstaní“ odísť do Indie." http://www.plus­ka.sk/plus7dni­/historia/jezis-vindii.html (autor vychádza zo svojich ciest v indickej oblasti Kašmíru)
Môj názor:
Človek Kristus prezývaný aj Ježiš, je schopný žiť tak dlho ako iný človek svojej doby. Telesné pozostatky pri dobrých podmienkach môžu ostať zachované aj dlhší čas ako „úbohých“ niečo cez 2000 rokov, čo dokazujú mnohé archeologické vykopávky. To, či pozostatky Ježiša Krista jestvujú a kde sa nachádzajú, bude „trápiť“ mnohých ešte veľmi dlhú dobu. Mnoho filmových a iných mediálnych spoločností si ešte na tomto fakte vznikne, zmohutnie, alej schudobnie a zanikne.

Další odpovědi
anonym

TO je pořádný chaos v hlavě. Máš zjevně mezery ve vzdělání, znovu si důkladně prostuduj Bibli. Pak možná pochopíš, že Ježíšovo tělo je proměněné (ne pomíjivé, jaké zatím máme my tady). V nebi neexistuje nic takového jako stárnutí, protože tam nefungují destruktivní vlivy jako na zemi od Adamova hříchu. Mimochodem, Ježíš není jediný člověk, který šel prryč ze světa i s tělem (Henoch).

Zdroj: Boží slovo – Bible a jeho autor

honza19hk

je někde v zemi.

anonym

Ad led – moc hezký příspěvek, díky.