AmazedWolf

Kde je nejsusší místo na Zemi? Žije tam něco?

Nejlepší odpověď
ten který je

Nejsušší místo na světě je v Chile v poušti Atacama.

Atacama, zvaná také Puna de Atacama, je nejsušší poušť na Zemi, která se nachází v Jižní Americe. Poušť se táhne na 1 000 km okolo Pacifiku od jižní hranice horského státu Peru až do severních oblastí Chile. Místy zasahuje až 100 km do vnitrozemí až na úpatí Západních Kordiller a dosahuje nadmořské výšky 5000 m. Je udáváno, že v jejím středu se nachází oblasti, kde podle měření neprší po stovky až tisíce let (někteří autoři uvádějí, že neprší nikdy, ale slovo nikdy je příliš nekompromisní, prší zde velmi zřídka).

I v této poušti existuje život.
Bohatství ukryté pod zemí
Když tímto krajem roku 1835 putoval britský přírodovědec Charles Darwin, s podivem si zapsal do svého deníku, že v tomto kraji nežijí téměř žádní živočichové. Přesto i tady existuje život. Kromě ptáků tu najdeme například kriticky ohroženého psa horského, dva druhy myší a několik druhů plazů. Z rostlin potom především četné druhy kaktusů.
Zdroj: http://cestova­ni.idnes.cz/pou­st-atacama-jedno-z-nejpustsich-mist-na-zemi-fqk-/kolem-sveta.aspx?c=A070223­_144822_igsvet_tom
Doplňuji:
http://cestova­ni.idnes.cz/pou­st-atacama-jedno-z-nejpustsich-mist-na-zemi-fqk-/kolem-sveta.aspx?c=A070223­_144822_igsvet_tom

Zdroj: wikipedia

Další odpovědi
annas

Záleží na pohledu, jak vysvětluji odborníci. .

"Kromě toho, že Antarktida představuje nejsušší místo na světě, můžeme Antarktidu zároveň označit i za nejvlhčí a největrnější. Ve formě ledu se tam nachází sedmdesát procent veškeré vody na Zemi a vítr zde dosahuje nejvyšších rychlostí, jaké kdy byly naměřeny.

Na Sahaře spadne za rok jen 25 mm srážek.

Na Antarktidě jsou roční průměrné srážky zhruba stejné, ale na dvou procentech jejího území, nazývaných Suchá údolí, se nevyskytuje žádný led ani sníh a vůbec tam neprší.

Druhé nejsušší místo na světě je poušť Atacama v Chile. Na některých místech tam nezapršelo už 400 let a průměrné roční srážky činí neparných 0,1 mm. Celkově se tak jedná o nejsušší poušť na světě, 250krát sušší než Sahara."

http://nevedel­jsem.cz/kde-je-nejsussi-misto-na-zemi/

Stejná informace je na Meteorpressu
NEJSUŠŠÍ A NEJDEŠTIVĚJŠÍ MÍSTA NA ZEMĚKOULI …

A opačné extrémy , tedy kde jsou nejsušší místa na Zemi?

"Nejmenší průměrný roční úhrn dešťových srážek spočítaný za období od roku 1911 do roku 1949 má Arica v Chile. Ta leží v nadmořské výšce 29 metrů a ten průměr činí pouhých
0,7 mm. V dalším chilském městě se zajímavým jménem – Iquique, které leží v pustině Aracama podle ústních pověstí nepršelo asi 400 let !

Další známější suchá místa jsou Dakhla a Kchara v Egyptě, také naprší za rok v průměru jen pár desetin mm srážek, ale zde je to ověřeno pouze za období několik let.

Nejrozsáhlejší „suché“ oblasti se ale nacházejí v polárních oblastech u obou zemských pólů, kde v průměru spadne za rok většinou jen několik desítek mm, tedy jako u nás asi za měsíc.
To slovo „suché“ je třeba dát do uvozovek, neboť v těchto oblastech má lidstvo největší zásobárnu vody, samozřejmě ve formě ledu."

Okopírovala jsem, ale nechci vkládat odkaz, prototože je napsané, že stránku navštívili hackeři.
Doplňuji:
Život na Antarktidě
http://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/vedci-nasli-v-antarktide-tisice-let-stare-stopy-zivota/r~703a38c­c1d3a11e3bf8a0025

V Chile

http://en.wiki­pedia.org/wiki/A­tacama_Desert

Kostka0

Nejsuší místo je na Antarktidě a nechtěj vědět jak dlouho tam nezapršelo.

JájsemRaibek

Nejmenší průměrný roční úhrn dešťových srážek spočítaný za období od roku 1911 do roku 1949 má Arica v Chile. Ta leží v nadmořské výšce 29 metrů a ten průměr činí pouhých
0,8 mm.
Arica je přístavní město na severu Chile. Leží 18 km jižně od hranic s Peru. Arica je položena na soutoku řek Lluta a San José de Azapa. Arica je hlavní město provincie Arica v regionu Arica y Parinacota. Ročně zde spadne 0,8 mm srážek, tím je Arica nejsušší město na světě.
Doplňuji:
Pohled na město:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­rica#/media/Fi­le:AricaViewCo­ast.jpg