(O_o)

Kde je nejrychlejší připojení k internetu na světě i v ČR?

Pravdepodobne to bude mit nejaka statni organizace a me zajima na jakem miste a jakou rychlosti dokaze stahovat data z internetu a uploadovat.

Nejlepší odpověď
Quimby

Internet není na jednom místě, je to celá sí't navzájem propojených počítačů – serverů.
A rychlost záleží na tom jaká je propustnost kabelu mezi tvým počítačem a cílovým serverem, například serverem odpovědí.
Takže nejrychlejší připojení neexistuje, protože nejrychleji budu stahovat sám od sebe nebo od co nejblizšího místa.
Velké společnosti se právě snaží svoje servery rozprostřít do více oblastí, aby všechno nešlo jen jednou trasou→ zahlcení a zpomalení, ale aby to šlo více cestami a proto má např google servery rozmístěné po kontinentech.
Slabost internetu jsou právě uzly, kterými protéká hodně dat. Takže veškeré podmořské kabely, které spojují třeba Ameriku s Evropou musí mít co nejrychlejší, protože se tam sbíhá obrovské množství dat.
Doporučují si přečíst například wikipedii nebo zkouknout videa na princip internetu.