Lucieeee

Kde je nejlepší mít umístěnou bečku s trnkovým kvasem?

Někde v zahradním přístřešku nebo venku, přímo na slunci? Díky moc všem.

Odpovědi
Drap

Nejlépe pod kůlnou, nebo alespoň přístřešek. I ddeální je ve stínu při pokud možno stálé teplotě, ne moc vysoké , ale neklesající pod bod mrazu . cca 12 stupňů

elektrikář

Prostor kde je stálá teplota cc 10 až 15 °C Pozor na oxyd uhličitý. Pokud je nádoba uložená ve sklepě.Pár vinařů se již otrávilo. Já jsem jako kvasnou zátku použil slenici od okurek z plastovou zátkou. A hadicí plyn odvedl přez okno ven..