postcd

Kde je možné vidět pokud možno na internetu studie vlivu elektromagnetického záření na lidské tělo?

tedy různé frekvence. například co dělá elektromagnetické záření mobilu s tkání, nebo elektromag. záření krystalu, nebo elektromag. záření slunce… podle mě musí jít naměřit co se s tkání vystavené takovým vlivům děje, jaké jsou rozdíly apod?

Odpovědi
Kelt

Elektromagnetické záření je velice široký pojem a zahrnuje rozsáhlou oblast. Viditelné světlo je například v rozmezí 400 – 800 nm, tuto oblast vnímáme zrakem, díky tomu vidíme barevně. Oblast nad 800 nm se nazývá infračervená a má teplotní účinky, oblast pod 400 nm je ultrafialová oblast. Obou těchto paprsků se využívá v léčení, ale je třeba si chránit zrak. Posudem vlnové délky roste energie záření a tím je pronikavější. Rentgenové paprsky se používají ve zdravotnictví, ve vědě.
Dlouhodobější styk organizmu s elektromagne­tickým zářením může poškodit organizmus, proto se nevystavujeme dlouho Slunci, rentgenovým paprským, mobilům a teplotním zdrojům. Nevím, zda by se našel nějaký dobrovolník, který by se nechal testovat na dlouhodobý účinek nebezpečného elektromagnetického záření.

Panthe

Ano je možno vidět na internetu studie vlivu elektromagnetického záření na lidské tělo, např. v tomto dokumentu, kde se i jmenovitě odkazují na různé instituce, díky jejichž znalosti bude pro vás pravděpodobně jednodušší získat přesné odpovědi na vaše vnitřní otázky:

http://www.you­tube.com/watch?v=icP-fHkGN28

Zajímavost:
Je nepříliš známý fakt, že elektromagnetické záření škodí i v malých dávkách a to v noci, kdy by mělo vaše tělo ve spánku produkovat regenerační hormon malatonin. Jeho produkce je ovlivněna právě mírou toho v jakém prostředí se nacházíte, tedy čím více elmag. záření tím nižší produkce. Vtipnější zajímavostí je též to, že snížená produkce tohoto hormonu zvyšuje u lidí sexuální apetit, bohužel absence tohoto hormonu má i své stinné stránky jako rychlejší stárnutí a tvorba nádorů – záleží na intenzitě a pravidelnosti vašeho vystavování v kombinaci toho jakým způsobem se stravujete a jak moc je vaše tělo náchylné, či silné.

Nicméně malou studii si můžete provést sám až vám bude někdo telefonovat soustřeďte se na vnímání toho co cítíte v hlavě. Zde je ještě zajímavý fakt, že čím jste dál od nejbližšího vysílače, tím více to do vás praží. Většina lidí jenž jsou s touto problematikou obeznámeni to řeší pomocí hands-free.

anonym

:D Co je to za odpověď že je elektromagnetické záření škodlivé když se jená o záření Rádiové, Mikrovlnné, Infračervené, Ultrafialové, Viditelné, X-ray, Gamma ray. Slovo radiace znamená záření a záření není škodlivé ale pouze některé jeho druhý a jde hlavně o jeho množství. Je to relativní :)