žolik

kde je libava kdo mi řekne

Nejlepší odpověď
annas

Libavá, okr. Olomouc, je bývalým městem, které bylo v roce 1946 vyjmuto z okresu Moravský Beroun a zahrnuto do území Vojenského výcvikového prostoru Libavá.
Ten se v současné době nazývá Vojenský újezd Libavá a Libavá je sídlem jeho újezdního úřadu.

Libavá tak v současnosti není obcí a zároveň není ani součástí zádné další obce.

Vojenský újezd Libavá má rozlohu 327,2382 km² a nachází se severovýchodním směrem od okresního a krajského města Olomouc. V okolí se rozkládá malebná oblast Oderských vrchů. V Libavé žije v současné době více než 1300 obyvatel.

Zdroj: http://www.mes­ta.atlasceska­.cz/libava/

Další odpovědi
elektrikář

Podívej se na mapu nebo to skus ve vyhledávači.

vecernice

Ty myslíš Libava jako byvalé vojenské cvičiště .Je to městečko kousek u Podštátu v okrese Olomouc.Myslím že je to Libavská vrchovina,nebo tak nějak.

jendahun

Vojenský újezd Libavá,slučuje několik bývalých okresů v Olomouckém kraji,myslím,že to jsou Oderské vrchy,aspoň část,krásná příroda,kapitální trofeje,jelenářská oblast,daňci,mu­floni.Pro veřejnost přístupná jednou v roce pro cyklo a pěší turistiku,prvního května.Město Libavá – před pár lety městečko zdevastované pobytem sovětských vojsk,dnes vcelku dost slušně vypadající a opravené.Bodejť by ne,takové příjmy z poplatkového odstřelu zvěře a z drancování lesa,prodeje dřeva,neprůhledné výběrové řízení na těžby – nemá asi žádná obec.Před deseti lety byli hajní ubožáci,dnes všichni opravené hájenky,několik aut před domy,jako prasata v žitě.Stát ve státě.
Pramení tam Odra a příroda je tam nádherná.http://cs­.wikipedia.or­g/wiki/Vojensk%C3%BD_%C3­%BAjezd_Libav%C3%A1

coco

Asi 30 minut vlakem od nás z Bruntálu…
Navíc jsou tam nádherná naleziště všelikých hub.Vřele doporučuji jako výlet…