MELSEPT

KDE JE KORUNA

tři turisté měli zaplatit za hotel 30 korun,každý dal deset.pak si hoteliér vzpomněl,že pokoj stojí jen 25 a po poslíčkovi poslal 5 kč zpět.ten nevěděl,jak má 5 korun rozdělit na tři díly,tak vrátil každému jen 1 kč a 2 kč si nechal.Takže každý turista zaplatil 9 kč,to je 3×9=27 a 2 kč co zůstalo poslíčkovi to je 29.tak kde je ta koruna??

Nejlepší odpověď
Lencis

To je krásné…

Ano pokoj stál 25,–
Ano každý z turistů zaplatil jen 9,– , protože mu byla koruna vrácena.
Ale když spočítáme 3×9,– což je opravdu 27,– ,máme v této sumě započítán už i „tringelt“,který si nechal poslíček, tedy ony dvě koruny.

Tedy ne 3×9 + 2 ale 3×9 – 2 😉

Další odpovědi
Dandi

Když to vezmeme z jiného pohledu a spočítáme si kolik by každý zaplatil pokud by hotel stál 25 kč, což je 25/3 a to je 8,333333 a k tomu přičteme korunu tak to výjde na 28 kč. A výjde to :)

pepee32

tam už jsou jen desetiny..

Attack-design

zajímavé ale musíme ty dv kačky odečíst a pak 0,3333 × 3 no a je to