BurTon

Kde je grafická karta?

Potřebuju zjistit jak mám velkou grafickou kartu (MB). Někde v PC se to musí ukázat, né? stejně jako procesor a tohle… Mám windows XP. PC skřín nemužu rozdělat, je zaplombovaná a je ještě v záruce… jen toto by mě zajmalo.. Diky moc.

Nejlepší odpověď
anonym

kvalitu a rychlost grafickeho akceleratoru URCITE nedefinuje pouze velikost pameti v MB – to ani zdaleka ne, to by bylo prilis velke zjednodušení … dve ruzne grafiky se stejnou velikosti paměti mohou byt v primem srovnani opravdu velmi ruzne schopné, na první narocna DX11/3D hra pobezi bez problemu, na druhe treba vubec ne … velmi dulezita je tedy i generace samotneho GPU jadra, počty pipelines, vertez i geometry shaders, frekvence pameti i jadra, akcelerace fyziky atd, atd.

nicméně pokud vás opravdu jen zajímá údaj o velikosti paměti, můžete to zjistit pomoci programu PC Wizard http://www.slu­necnice.cz/sw/pc-wizard/