Kelt

Kde je chyba a jak ji odstranit?

Protože mi nefungoval port na myš, použil jsem šňůru, na kterou šlo zapojit současně 4 USB, tedy myš, a pod. . Po čase jsem zjistil, že mi nefungují 2 porty, proto jsem koupil nový rozbočovač a nejde tam nic. Ani myš, pouze myš svítí. Proto teď píšu na jiném notebooku, kde mi funguje jak myš, tak další. Na tom starém počítači mi funguje pouze klávesnice. Bohužel neznám všechny klávesové zkratky, na internet se vůbec nedostanu, mohu pracovat pouze v textovém souboru. Počítač funguje, až na to, že nejde myš. Poradíte mi někdo, co dělat, jak obbnovit činnost myši? Děkuji.

Odpovědi
Dochy

Pokud nefungují USB porty, můžeš zkusit zkontrolovat kablíky k nim (pokud se jedná o USB vyvedené dopředu na bednu, zkusit zadní USB porty (kup prodlužovák na USB jeli třeba), příp můžeš zkusit koupit USB kartu do počítače. Ale pokud opravdy fyzicky chcíply USB porty je možné že Ti pomalu chcípá chipset na základní desce – časem bude nutná výměna.

Pokud ten strý počítač je notebook, asi je v hajzlu. S tím nejsíš nic nevymyslíš. Jen zkusit někoho zkušenějšího zkontrolovat zda nejde o SW problém. (např s použitím liveCD linuxu)

ivzez

Ke staršímu počítači bych se pokusila sehnat myš do PS2.