jana91

Kde/jak sezenu potvrzeni o existenci uctu? (mBank)

Ahoj,

do nove prace potrebuju sehnat potvrzeni o existenci uctu, kde/jak ho prosim sehnat? Ucet mam u mBanky.

Predem diky za odpovedi.

Nejlepší odpověď
anonym

suwa ti to napsala jasně. Já jen doplním důležité souvislosti:
Ze zákona má nárok na potvrzení od banky pouze ČSSZ pro účely zasílání důchodu na účet.
V ostatních případech i soud, ale ten si je může vyžádat přímo, stejně jako exeturský úřad.
Zaměstnavatel je ze zákona povinen vyplácet výplatu v hotovosti, zasílání na účet je podmíněno souhlasem zaměstnance, obvykle formou ujednání v pracovní smlouvě.
Z čehož vyplývá, že stačí, když v práci uvedeš své bankovní spojení, nic jiného. Pokud by na tom mzdová účetní trvala na základě protiprávního interního nařízení, stačí se zeptat podle jakého § Zákoníku práce to požadují a uvidíš, že okamžitě couvnou.
mBank vystavuje podobná potvrzení na počkání, jenže jen na obchodních místech nebo kioscích, jejichž seznam máš na jejich webu. Nemají moc husté pokrytí a spíše jsou jen v krajských městech, leč ty sama jsi přece taky někde musela účet zakládat, není-liž pravda?
P.S. Zkus si na českých stránkách přepnout na českou diakritiku! (viz odkaz:)

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-nekteri-lide-pisou-na-pocitaci-bez-hacku-a-carek

Další odpovědi
Sůwa

Měla bys mít od eBanky doklad o založení účtu a mimo to, ti banka nejspíš posílá výpisy, minimáně ke konci roku. Pokud nic takového nemáš, zajdi do té banky a jistě ti nějaké potvrzení, nebo výpis vystaví. Pokud je to osobní účet nastavený jako internetbanking, stáhneš si výpis na vlastním PC. Jinak smysl otázky nechápu.