zzzzz

Kde firmy berou naše telefonní čísla?

Koupila jsem si novou kartu do mobilu, hned první den mi volala nějaká paní, že mě vylosovali a vyhrála jsem úvěr. Já žádný úvěr nechci, ani jsem se do žádné soutěže o něj nezapojila. Dokonce jsem ani z toho čísla nestihla nikomu zavolat, ani jsem ho nikomu nedala, tak kde ta firma, co mi úvěr nutila, to moje telefonní číslo vzala??? Myslíte, že ji ho poskytl operátor?
Doplňuji:
Je to záhada, protože já si email i číslo chráním. Zbytečně to nikde neuvádím a na nákup po netu mám zvláštní email, číslo jim nedávám. Pokud sděluji číslo např. pojišťovně nebo bance, všude škrtám, že nesouhlasím s komerčním a marketinkovým využitím. Nové číslo jsem si pořídila právě pro to, že to věčné obtěžování už mi lezlo na nervy. No a jak vidno, tak jsem si nijak nepomohla.

Nejlepší odpověď
anonym

Zvykněme si na to, že obchod s osobními daty je velmi výnosný byznys. Tady asi nepomůže zjišťovat slabý článek, který poskytl informaci, že to a to telefonní číslo již má svého majitele. Prostě někdo se k takové informaci měl možnost dostat a využil toho. Je třeba se proti tomu obrnit a hlásat: Jsem v důchodě (nebo na ÚP), na krku mám exekuci a nemám ji jak zaplatit. Majetek žádný nemám.
To byste se divila, jak rychle každý nabízející ztrácí zájem o uzavření obchodu.
Když jsem tohle zkusila poprvé, moc mi to nešlo přes rty. Potom jsem ale zjistila, že to funguje velmi rychle a definitivně.

Další odpovědi
briketka10

to je záhada co ? mě by to taky zajímalo a kde berou všichni ti co nám posílají e-maily ty naše adresy to je denně e-mailů co mažu a taky nic nechci ☹

KdoSiOdJinud

jsou různé možnosti jak dané seznamy získat:

  1. legálně koupit (databáze z firmy.cz apd. kde souhasíte se zveřejněním)
  2. černý trh (data uniklá z webů typu eshop apd.)
  3. hodně se diskutuje o samotném rozprodávání čísel přímo operátory
  4. náhodné vytáčení, kdy automat vytáčí serie čísel a zkouší (PRAVDĚPODOBNĚ VÁŠ PŘÍPAD)

iceT

Mě ještě před měsícem chodily sms zprávy-Váše žádost o úvěr ve výši blablabla,byla přijata a schválena,měsíční splátky o výši blalabla,ihned volejte na .......-
Tohle mě chodilo skoro každý týden,samozřejmě,že jsem nikde nic nechtěla,ani jsem nikam nevolala,nejsem pa­ko.

lukas.zmizik

Kde se berou emaily vím:
když se někde registruji, musím většinou souhlasit s podmínkama, zaškrtnu to a už si je nepřečtu. Je tam psáno třeba že mail adresa může být poskytnuta firmě pro obchodní sdělení. Nebo, pokud ji vyplním někam do diskuze, odtud ji najdou roboti, kteří neustále prohledávají web a hrabou majlové adresy.

S tím číslem to může být podobné. Třeba to byla nějaká výhodná koupě a smlouvu jsme nečetli, třeba je tam malým písmem taky psáno, že číslo může být poskytnuto společnostem pro obchodní sdělení – ale toto konkrétně jen spekuluji, nevím, jen mi to příjde pravděpodobné. Co naopak vím, že existují „prozváněcí“ automaty, co prozvoní, nedá se na ně dovolat zpátky a pouze zkoušejí, zda je číslo aktivní.

Tolik alespoň náznak, těch metod je více…