Zlatý

Kde firmy berou naše telefonní čísla?

Koupila jsem si novou kartu do mobilu, hned první den mi volala nějaká paní, že mě vylosovali a vyhrála jsem úvěr. Já žádný úvěr nechci, ani jsem se do žádné soutěže o něj nezapojila. Dokonce jsem ani z toho čísla nestihla nikomu zavolat, ani jsem ho nikomu nedala, tak kde ta firma, co mi úvěr nutila, to moje telefonní číslo vzala??? Myslíte, že ji ho poskytl operátor?
Doplňuji:
Je to záhada, protože já si email i číslo chráním. Zbytečně to nikde neuvádím a na nákup po netu mám zvláštní email, číslo jim nedávám. Pokud sděluji číslo např. pojišťovně nebo bance, všude škrtám, že nesouhlasím s komerčním a marketinkovým využitím. Nové číslo jsem si pořídila právě pro to, že to věčné obtěžování už mi lezlo na nervy. No a jak vidno, tak jsem si nijak nepomohla.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zvykněme si na to, že obchod s osobními daty je velmi výnosný byznys. Tady asi nepomůže zjišťovat slabý článek, který poskytl informaci, že to a to telefonní číslo již má svého majitele. Prostě někdo se k takové informaci měl možnost dostat a využil toho. Je třeba se proti tomu obrnit a hlásat: Jsem v důchodě (nebo na ÚP), na krku mám exekuci a nemám ji jak zaplatit. Majetek žádný nemám.
To byste se divila, jak rychle každý nabízející ztrácí zájem o uzavření obchodu.
Když jsem tohle zkusila poprvé, moc mi to nešlo přes rty. Potom jsem ale zjistila, že to funguje velmi rychle a definitivně.

Další odpovědi:

Zlatý

to je záhada co ? mě by to taky zajímalo a kde berou všichni ti co nám posílají e-maily ty naše adresy to je denně e-mailů co mažu a taky nic nechci :-(

Bronzový

jsou různé možnosti jak dané seznamy získat:
1) legálně koupit (databáze z firmy.cz apd. kde souhasíte se zveřejněním)
2) černý trh (data uniklá z webů typu eshop apd.)
3) hodně se diskutuje o samotném rozprodávání čísel přímo operátory
4) náhodné vytáčení, kdy automat vytáčí serie čísel a zkouší (PRAVDĚPODOBNĚ VÁŠ PŘÍPAD)

Zlatý

Mě ještě před měsícem chodily sms zprávy-Váše žádost o úvěr ve výši blablabla,byla přijata a schválena,měsíční splátky o výši blalabla,ihned volejte na .......-
Tohle mě chodilo skoro každý týden,samozřejmě,že jsem nikde nic nechtěla,ani jsem nikam nevolala,nejsem pako.

Stříbrný

Kde se berou emaily vím:
když se někde registruji, musím většinou souhlasit s podmínkama, zaškrtnu to a už si je nepřečtu. Je tam psáno třeba že mail adresa může být poskytnuta firmě pro obchodní sdělení. Nebo, pokud ji vyplním někam do diskuze, odtud ji najdou roboti, kteří neustále prohledávají web a hrabou majlové adresy.

S tím číslem to může být podobné. Třeba to byla nějaká výhodná koupě a smlouvu jsme nečetli, třeba je tam malým písmem taky psáno, že číslo může být poskytnuto společnostem pro obchodní sdělení - ale toto konkrétně jen spekuluji, nevím, jen mi to příjde pravděpodobné. Co naopak vím, že existují "prozváněcí" automaty, co prozvoní, nedá se na ně dovolat zpátky a pouze zkoušejí, zda je číslo aktivní.

Tolik alespoň náznak, těch metod je více...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4392
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.