Lidušák

Kde dohledám pomoc??

Sestra nebyla při porodu své dcery ještě rozvedená a biologický otec se na dítě těšil.Ale "manžel"nepodepsal papír,že není otcem.Po roce dítěte její otec odešel a neposlal od té doby ani korunu.Rozvedená byla bez účasti manžela,který po několika žádostech"vzdání se otcovství"prosbu nevyslyšel a nelze ho ani soudně k tomuto donutit.A tak nemá ani korunu výživného a ani sociální úřady jí nevychází vstříc.Prý ať si vymůže peníze od bývalé tchýně.Sestra bydlí se svou matkou,která ji finančně pomáhá.Kam se má obrátit o radu??Dík všem…

Odpovědi
sakai

  1. dle papírů je otcem bývalý manžel, tedy podat u soudu návrh na stanovení výživného a po několika měsících podat žalobu pro jeho neplacení.
  2. a co je ten biologický otec zač? Také nemá zájem? Pak je možnost nechat udělat testy otcovství a návrh na výživné dát proti zjištěnému otci.

V každém případě to bez právníka nepůjde, když se ani biologický otec nevyvedl.