savana

Kde dochází k pochybení o hlášení k trvalému pobytu?

Mám platnou nájemní smlouvu od „Družstva“.Tuto adresu prý nemůžu uvádět,jako trvalý pobyt,přesto,že se zde trvale zdržuji.A žádají mne o zrušení trvalého pobytu na této adrese,které jsme dostala.Jsem v podnájmu a smlouvu mám i s majitelem bytu.Na jedné straně jsem dostala výpověd,že musím zrušit trvalý pobyt,na druhé straně mám už nachystanou novou nájemní smlouvu na ten samý byt.Koho a co opravňuje nedat mi trvalý pobyt na adresu,kde mám smlouvu o nájmu bytu a kdo se dopouští pochybení???
Doplňuji:
Na jedné straně mi dají výpověď s dodatkem,že tam můžu bydlet dál a i s novou nájemní smlouvou…Na magistrátu na mě číhají s otázkou,jestli se tam dál fyzicky zdržuji.Takže musím zalhat,že ne,ovšem zdržovat se budu dál se souhlasem Družstva.Až na to přijde magistrát,kdo bude postižený?

Nejlepší odpověď
AndreiRanger

Pokud máte trvalé bydliště již uvedené a platnou nájemní smlouvu nemusíte nic, pokud vám smlouvu vypověděli stáváte se „bezdomovcem“, bez ohledu na novou nájemní smlouvu. Pronajimatel bytu není ze zákona povinen umožnit vám mít adresu bytu uvedenou jako adresu trvalého bydliště – poté se musíte spolu s nájemní smlouvou zaregistrovat na Úřadě vašeho posledního trvalého bydliště.

Je to na palici, ale je to tak…
Doplňuji:
Lze i po vypovězení nájemní smlouvy setrvat na uvedené adrese, neboť ze svého trvalého bydliště můžete být jen složitě vystěhována ( je to téměř nemožné), otázkou zůstává, jestli jste ochotna za danných okolností bojovat o trvalák na současné adrese (spousta nervů a výsledek nejistý) nebo zda sklopíte uši a registrujete si trvalá na úřad ( ale poté vás mohou mnohem snadněji "vyrazit kdy se jim zlíbí).

Další odpovědi
anonym

K pochybení dochází leda u tebe a sice, že si naprosto pleteš pojmy.

  1. Vlastník je družstvo (ať už stavební anebo vlastníků), člen družstva má jen družstevní podíl.
  2. Kdo požaduje odhlášení – družstvo nebo pronajimatel (tedy družstevník)?

Jsi-li v ponájmu, nemáš nájemní ale podnájemní smlouvu. U normální nájemní smlouvy by postačovalo ji při přihlašování předložit.
Jinak je potřeba souhlas pronajimatele, což bude zřejmě tvůj případ. Pokud majitel nesouhlasí s trvalým pobytem, budeš to muset respektovat, když chceš bydlet. Než ses nastěhovala, tak jsi přece také někde měla přihlášení, jinak je to dnes jen evidenční údaj, vliv to má jen při případné žádosti o příspěvek na bydlení.

  1. Jsi tu rok a půl, za tu dobu tady bylo 10 stránek odkazů na trvalý pobyt, stačilo je projít, 1 z nich máš ve zdroji:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chci-zmenit-trvaly-pobyt-ale-jsem-najemce-druzstevniho-bytu-v-jinem-kraji-lze-to